Nowy numer 42/2018 Archiwum

Zostaną posłani jak apostołowie

Biskup opolski prosi o modlitwę za ośmiu diakonów, którzy w sobotę przyjmą święcenia kapłańskie.

Przyszli księża w dniu przyjęcia święceń diakonatu, których w maju 2014 roku udzielił im bp Rudolf Pierskała   Przyszli księża w dniu przyjęcia święceń diakonatu, których w maju 2014 roku udzielił im bp Rudolf Pierskała Anna Kwaśnicka /Foto Gość W odezwie skierowanej do diecezjan bp Andrzej Czaja poprosił o modlitwę w intencji ośmiu diakonów, którzy w sobotę 23 maja przyjmą święcenia kapłańskie. „Wszyscy razem upraszajmy dla nich mocy Bożego Ducha, aby byli świadomi wielkości swojego posłannictwa, zawsze realizowali je z zaangażowaniem i byli Bogu wdzięczni za obdarowanie ich łaską kapłaństwa” – napisał biskup opolski.

Święcenia przyjmą:

  • Kamil Bania z par. św. Michała Archanioła w Prudniku,
  • Dawid Kontny z par. św. Mikołaja i św. Małgorzaty w Wysokiej,
  • Mateusz Kozielski z par. św. Antoniego w Zdzieszowicach,
  • Dominik Mamełka z par. św. Jana Chrzciciela w Powidzku (archidiec. wrocławska),
  • Kamil Mieszkowski z par. świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu,
  • Daniel Nowak z par. św. Stanisława i Nawiedzenia NMP w Płużnicy Wielkiej,
  • Dominik Paterak z par. św. Jadwigi Śląskiej w Nowym Lesie,
  • Mateusz Wieczorek z par. Nawiedzenia NMP w Polskiej Nowej Wsi.

Biskup opolski w odezwie przypomniał, że w każdym kapłanie Chrystus jest obecny w swoim Kościele jako Głowa swojego Ciała i Pasterz swojej trzody. „Poprzez nałożenie rąk i modlitwę, zgodnie z obietnicą Chrystusa, Duch Święty zstępuje na nich i otrzymują Jego moc, by być świadkami Zmartwychwstałego Pana aż po krańce ziemi. Zostają posłani jak Apostołowie z dzisiejszej Ewangelii, aby szli i nauczali wszystkie narody, udzielając im chrztu i innych sakramentów” – napisał bp Andrzej Czaja.

Uroczystość święceń odbędzie się w sobotę 23 maja w katedrze opolskiej. Rozpoczęcie o 10.00. „Serdecznie zapraszam najbliższą rodzinę tegorocznych neoprezbiterów, wiernych z ich rodzinnych parafii, całe prezbiterium Kościoła opolskiego i wyjątkowo serdecznie osoby konsekrowane w roku im poświęconym” – podkreślił ordynariusz diecezji opolskiej.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy