Nowy numer 49/2018 Archiwum

Dla ciała i dla ducha

Pogoda dopisała, a rajski plac zastawiony rowerami wyglądał imponująco.

Już po raz 10. rowerzyści pielgrzymowali do świętej Babci. Wśród nich wytrawni kolaże, zjeżdżający Polskę wzdłuż i wszerz, kluby rowerowe, grupy parafialne, a także rodziny, które cenią sobie wspólne i aktywne spędzanie czasu. Łącznie blisko 1200 osób, z których niektórzy pokonali nawet 130 km, by w sobotę 16 maja uczestniczyć w pielgrzymce na Górę św. Anny, organizowanej przez diecezjalne radio „Doxa”. Mszy św. przewodniczył o. Bonawentura Smolka.

– Gdy 9 lat temu przyszedłem na Górę św. Anny, to ks. Krzysztof Faber przyjechał do mnie, by omówić pielgrzymkę rowerzystów. I wtedy piękna grupa ludzi tutaj przyjechała. A potem z roku na roku pielgrzymowało coraz to więcej osób – mówi o. Błażej Kurowski, gwardian annogórski. – Dziś rowerzystów jest grubo ponad tysiąc, ale nie chodzi o bicie rekordów. Dzisiaj jest takie zapotrzebowanie, że człowiek umie pogodzić to, co doczesne, z tym, co duchowe. Potrzebujemy ćwiczenia ciała i ćwiczenia ducha – podkreśla o. Kurowski. – Gdy jest ładna pogoda, to w wolne dni często wybieramy się z dziećmi na rowery. Wspólne wycieczki są świetną okazją, by rodzinnie spędzić czas, cieszyć się sobą – mówią Sabina i Piotr Prengerowie z Reńskiej Wsi, którzy na Górę św. Anny przyjechali po raz czwarty, wraz ze swoimi córeczkami Alinką i Marcelinką. – Młodszą wozimy, ale starsza daje sobie świetnie radę o własnych siłach. Dzielnie wjechała pod górę, a nie było to łatwe – opowiadają rodzice. Z Knurowa przyjechał z trzema kolegami Bogusław Iwaniuk. Dla niego dzień bez roweru to dzień stracony. – Odkąd przeszedłem na emeryturę, jeżdżę po całej Polsce. Spełniam swoje rowerowe marzenia – uśmiecha się pan Bogusław i pokazuje liczne pieczątki w swojej legitymacji turystycznej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy