Nowy numer 8/2019 Archiwum

Zaśpiewa katedralny chór chłopięcy z Augsburga

Wyjątkowa gratka. Koncert już w najbliższy piątek na Górze Świętej Anny.

W piątek 29 maja o godz. 19 w bazylice św. Anny Samotrzeciej wystąpi znakomity Augsburger Domsingknaben – katedralny chór chłopięcy z Augsburga.

Wstęp na koncert, który odbędzie się w ramach organizowanej przez Związek Niemieckich Stowarzyszeń (VdG) konferencji „Niemcy w Polsce” jest darmowy.

– Ten koncert raczej nie wymaga reklamy. Może być nawet kłopot z miejscem w bazylice, więc warto wziąć ze sobą krzesełko – informuje Monika Wittek, specjalista ds. kultury w VdG.

Chór z Augsburga pod dyr. Reinharda Kammlera regularnie koncertuje w Niemczech, występował w wielu krajach europejskich, Japonii, Kanadzie, RPA. W swojej historii współpracował z tak wybitnymi dyrygentami jak Mścisław Rostropowicz, sir Neville Marriner czy sir Colin Davis. Jego płyty wydają renomowane wytwórnie: Harmonia Mundi, EMI czy Grammophon.

Poniżej próbka ich śpiewu

Augsburger Domsingknaben Bach in Rokoko 2014 LAUDATE DOMINUM
Chor Gesang

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL