Nowy numer 8/2019 Archiwum

Posłani!

– Jezus was nie zawiedzie, nie skrzywdzi i nie zrani. Trzeba jednak robić na co dzień wszystko, by nie zawieść Jezusa – mówił neoprezbiterom bp Andrzej Czaja.

Wwigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego bp Andrzej Czaja wyświęcił na księży ośmiu diakonów, absolwentów Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego, którzy przygotowywali się do tego wydarzenia przez 6 lat formacji.

– Wszystko rozpoczęło się w naszych domach i rodzinnych parafiach. Dziękujemy wam, kochani rodzice, szanowni proboszczowie, drodzy parafianie, krewni, przyjaciele i znajomi. Dziękujemy za wasze wsparcie, za waszą cierpliwość. Dziękujemy za to, że wskazaliście nam od samego początku, jak żyć, jak kochać i jak zmierzać ku Panu Bogu – mówił w imieniu neoprezbiterów ks. Daniel Nowak. Dziękował też moderatorom seminaryjnym i wykładowcom Wydziału Teologicznego UO. – Trzeba transparentnie i bardzo odpowiedzialnie reprezentować Chrystusa i Jego Kościół – mówił w homilii bp Andrzej Czaja. – Żyć trzeba na miarę Tego, który was wybrał, ustanowił i posłał. Poprzeczka jest bardzo wysoko zawieszona. Nie można żyć na „mniej więcej”. Nie można pozwolić sobie na mierne, przeciętne posługiwanie. Nakreślił też 5 zasad, którymi neoprezbiterzy powinni się kierować: głosić Chrystusa, a nie samych siebie; być sługami wszystkich; nie fałszować Bożego słowa; nieustannie troszczyć się o swój rozwój duchowy; a także nigdy nie upadać na duchu, ale jako pasterze innym stwarzać poczucie bezpieczeństwa. Po zakończonej Mszy św. ordynariusz wręczył nowo wyświęconym księżom ich pierwsze dekrety wikariuszowskie. Ks. Kamil Bania będzie wikariuszem parafii w Dobrzeniu Wielkim, ks. Dawid Kontny – w parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku, ks. Mateusz Kozielski – w parafii św. Jakuba Apostoła i św. Agnieszki w Nysie, ks. Dominik Mamełka – w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu, ks. Kamil Mieszkowski – w parafii NSPJ w Raciborzu, ks. Daniel Nowak – w parafii katedralnej, ks. Dominik Paterak – w parafii w Pietrowicach Wielkich, a ks. Mateusz Wieczorek – w parafii św. Michała Archanioła w Prudniku.Sylwetki neoprezbiterów – ss. IV–V. Więcej na: opole.gosc.pl

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL