Nowy numer 8/2019 Archiwum

Wynik wyborów

Prezydent elekt A. Duda zdobył ok. 60 tys. głosów mniej niż urzędujący prezydent B. Komorowski.

Podobnie jak w I turze wyborów prezydenckich w województwie opolskim w II turze także zwyciężył Bronisław Komorowski, uzyskując poparcie 57,67 proc. wyborców. Zwycięzca wyborów prezydenckich – Andrzej Duda – zdobył 42,33 proc. Na urzędującego prezydenta oddano 217 370 głosów ważnych, a prezydent elekt dostał w woj. opolskim 159 545 głosów.

W pierwszej turze kandydaci zdobyli odpowiednio – 129 264 i 88 653 głosy. Frekwencja w czasie II tury była wyższa niż w I turze – w głosowaniu wzięło udział 47, 27 proc. uprawnionych. Dwa tygodnie wcześniej głosowało 42,2 proc. Andrzej Duda zwyciężył w trzech powiatach woj. opolskiego: brzeskim, głubczyckim i nyskim. W Łosiowie, miejscu zamieszkania Pawła Kukiza, który w I turze uzyskał prawie 21 procent poparcia w skali całego kraju, w II turze zdecydowanie zwyciężył A. Duda. Dostał 64,5 proc. głosów, podczas gdy w pierwszej turze, w której Kukiz miał tam 68,3 proc. – tylko 15,1 proc.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL