Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bóg mówi do nas szeptem

W lipcu w Brynicy k. Opola odbędzie się 5 turnusów tygodniowych rekolekcji tzw. Oaz Ewangelizacyjnych.

– Jest wiele powodów, dla których warto zaryzykować i na tydzień przyjechać do domku rekolekcyjnego w Brynicy. Wielu młodych ludzi nie odkryło jeszcze, że wiara jest czymś pięknym i radosnym, że można ją wyrażać na różne sposoby – podkreśla ks. Radosław Chałupniak, zapraszając młodzież od 15. roku życia na wakacyjne oazy, które łączą modlitwę i ciszę, spotkanie z drugim człowiekiem i budowanie wspólnoty, słuchanie słowa Bożego, jak również zabawę i doświadczanie piękna przyrody.

– Bóg mówi do nas szeptem. Jest to doświadczenie miłości. Jeśli kocham, nie muszę krzyczeć. Bóg szepcze, bo kocha. Wrażliwe serce usłyszy Jego głos. Oaza Ewangelizacyjna to czas „uwrażliwiania serca”. Życie jest zbyt piękne i ważne, by przejść przez nie z kamiennym, niewrażliwym sercem. Młodzi, którzy przeżywali oazy, pozwalali, by Bóg dotknął ich serc, otworzył je i przemienił. I działy się cuda – mówi ks. R. Chałupniak. Podkreśla, że Oaza Ewangelizacyjna pozwala młodym ludziom odkryć sens. – Nie można być chrześcijaninem połowicznie. Jeśli Bóg na prawdę jest, to trzeba się zdecydować – zaznacza.

Oazy Ewangelizacyjne dla młodzieży od 15. roku życia odbędą się w Domku Rekolekcyjnym Brynicy k. Opola. Będzie to 5 turnusów:

  • od 28 czerwca do 4 lipca (prowadzi ks. Kamil Bania),
  • od 5 do 11 lipca (prowadzi ks. Kamil Mieszkowski),
  • od 12 do 18 lipca (prowadzi ks. Dawid Kontny),
  • od 19 do 25 lipca (prowadzi ks. Radosław Chałupniak),
  • od 26 lipca do 1 sierpnia (prowadzi ks. Radosław Chałupniak i dk. Jacek Pietruszka).

Szczegółowe informacje i zgłoszenia na wszystkie turnusy u ks. Radosława Chałupniaka (radek@uni.opole.pl).

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama