Nowy numer 33/2018 Archiwum

Cicho pod prąd

Film o Akcji Znaku Pokuty. Spotkanie z reżyserami i gościem specjalnym.

Jutro (wtorek, 2 czerwca) o godz. 18 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu (ul. Piastowska 20) odbędzie się projekcja filmu „Cicho pod prąd” w reżyserii Tomasza Kyci i Roberta Żurka. Film opowiada o niezwykłej pielgrzymce grupy młodych niemieckich chrześcijan z Akcji Znaku Pokuty. Jadąc w 1965 r. rowerami od Zgorzelca do Oświęcimia, modląc się i milcząc, chcieli dać wyraz swojej skruchy za zbrodnie Niemców wobec Polaków oraz woli pojednania.

Po projekcji filmu (trwa 50 min.) odbędzie się spotkanie z reżyserami oraz z gościem specjalnym ks. Wolfgangiem Globischem, który w latach 60 nawiązał kontakt z inicjatorami Znaku Pokuty, jechał z nimi w czasie tej pielgrzymki rowerowej na swoim słynnym enerdowskim bicyklu, który ma do dziś (więcej TUTAJ)

Projekcje filmu „Cicho pod prąd” i spotkania z reżyserami odbędą się także w Gliwicach - 3 czerwca (środa), godz. 18.00, Willa Caro w Gliwicach, ul. Dolnych Wałów 8a, i w Katowicach - 3 czerwca (środa) ,godz. 11.00, Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach, ul. W. Pola 65.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma