Nowy numer 24/2021 Archiwum

Puellae Orantes w bazylice

Na Górze Świętej Anny znów będzie można posłuchać wspaniałego chóru.

Podczas już 40. Pielgrzymki Chórów Kościelnych Diecezji Opolskiej na Górę św. Anny (13 i 14 czerwca) w sobotę 13 czerwca o godz. 20 w bazylice św. Anny wystąpi Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” z Tarnowa.

Ten znakomity chór obchodzi 30-lecie swojej działalności. Jego założycielem i dyrygentem jest ks. Władysław Pachota, za kształcenie wokalne odpowiada Aleksandra Topor, która wykonuje również sopranowe partie solowe. Do chóru należą dziewczęta w wieku 10-19 lat z Tarnowa i okolic.

„Puellae Orantes” jest laureatem 22 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Chór często koncertuje w kraju i za granicą: wielokrotnie występował w Holandii, Belgii, Włoszech, Austrii, Niemczech, Francji, a także w Stanach Zjednoczonych, Słowacji, Węgrzech, Danii i Bułgarii. Wiele razy reprezentował Polskę podczas prestiżowych imprez w kraju i za granicą.

Chór wydał 8 płyt, trzy z nich były nominowane do nagrody „Fryderyka”, jedna z płyt otrzymała statuetkę „Fryderyka”.

Podczas annogórskiego koncertu „Puellae Orantes” wykona utwory sakralne, towarzyszyć mu będzie kwartet smyczkowy „Airis”, na harfie zagra Elżbieta Baklarz, solo – Aleksandra Topor, dyrygować będzie – ks. Władysław Pachota.

"Gość Opolski" jest patronem medialnym koncertu.

Exultate Justi In Domino - Puellae Orantes
Tarnovsky

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama