Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Szkoła i motor to marzenie

Na jedno popołudnie Racibórz zmieni się w kawałek Czarnego Lądu.

To będzie trzecie Spotkanie z Afryką w Raciborzu w ramach Ogólnopolskiego Projektu Misyjnego Młodzi dla Kamerunu, które raciborska młodzież zaplanowała na niedzielę 14 czerwca. Tym razem afrykańska wioska stanie przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu.

W programie przewidziane są koncerty, m.in. zespołu El Shaddai, klubu Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej Atlantyda z RCK oraz Dzieci z Teatrzyków Niewielkich z Domu Kultury z Borucina.

Będzie okazja do spotkania misjonarzy, świeckich z różnych organizacji misyjnych, do wysłuchania ich opowieści i świadectw dotyczących pracy na misjach oraz do rozmowy. Także wolontariusze Światowych Dni Młodzieży poopowiadają o tym, jak robią raban.

Całości towarzyszyć będzie wioska misyjna, w której znajdą się atrakcje takie, jak: kącik zabaw dla dzieci w afrykańskim stylu, malowanie twarzy, kawiarenka z kawą, ciastem i kiełbaskami z grilla, kiermasz misyjny, na którym będą sprzedawane różne cegiełki, m.in. koszulki, zdjęcia w formie obrazów, wykonane podczas wyjazdów misyjnych przez wolontariuszy, oraz gadżety przywiezione z Afryki.

– Chcemy w ten sposób pozyskać pieniądze na budowę pawilonu szkolnego w dzielnicy trędowatych Lafe-Baleng w Kamerunie oraz na zakup motocykla, dzięki któremu nauczyciele będą mogli dojeżdżać do szkół znajdujących się w dużej odległości od Bafoussam – tłumaczy Sandra Niemiec, koordynatorka MdK z Raciborza.

Impreza rozpocznie się o 15.00 i potrwa do wieczora. Punktem centralnym spotkania będzie uroczysta Eucharystia o 18.00, po której nastąpi Nabożeństwo Uwielbienia prowadzone przez zespół Piąty Wyraz.

Szczegółowy program poniżej:

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma