Nowy numer 2/2021 Archiwum

Skorzystaj z prawa wyboru

Caritas Diecezji Opolskiej: Aż 30 procent ubezpieczonych nie wybrało swojej pielęgniarki środowiskowej.

W najbliższą niedzielę 14 czerwca we wszystkich parafiach diecezji opolskiej zostanie odczytany apel Caritas Diecezji Opolskiej na temat wypełnienia deklaracji wyboru pielęgniarek środowiskowo-rodzinnych.

- Nie trzeba być chorym ani starszym, aby mieć swoją pielęgniarkę rodzinną. Sytuacja zagrożenia zdrowia lub potrzeba pomocy pielęgniarskiej może zdarzyć się losowo i niespodziewanie. W naszym województwie aż 30 procent ubezpieczonych nie wybrało swojej pielęgniarki środowiskowej. Wybór pielęgniarki dokonuje się poprzez wypełnienie deklaracji zgłoszeniowej – czytamy w apelu podpisanym przez ks. dr. Arnolda Drechslera, dyrektora Caritas Diecezji Opolskiej.

Opolska Caritas, apelując do wszystkich ubezpieczonych, jednocześnie zaprasza tych, które pragną korzystać z domowej opieki pielęgniarek Caritas, do złożenia deklaracji zgłoszeniowej w najbliższej Stacji Opieki Caritas.

-  Wybór pielęgniarki nie powoduje żadnych ograniczeń w dostępie do usług lekarskich. Ubezpieczony ma prawo złożyć deklarację wyboru lekarza w przychodni lub ośrodku zdrowia, a deklarację wyboru pielęgniarki w Stacji Opieki Caritas - podkreśla tekst apelu.

Deklaracja wyboru świadczeniodawcy musi być złożona w sposób świadomy i dobrowolny. Caritas Diecezji Opolskiej zachęca w apelu także do sprawdzenia, czy deklaracja wyboru pielęgniarki znajduje się u świadczeniodawcy, u którego została złożona.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama