Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wystawa „Modlitwa za Ukrainę”

Po Kijowie i Warszawie - Opole. Modlitwa i ikony powstałe dla upamiętnienia wydarzeń na kijowskim Majdanie Niepodległości.

W przyszły piątek (19 czerwca) w kościele Trójcy Świętej w Opolu (kościół franciszkanów) będzie miało miejsce wydarzenie modlitewno-artystyczne. O godz. 19 odprawiona będzie Msza św. w intencji „O Miłosierdzie Boże dla Ukrainy”. Po Mszy św. otwarta zostanie wystawa pt. „Modlitwa za Ukrainę”.

- Wystawa składa się z prac uczestników Międzynarodowego Pleneru Ikonograficznego „Miłosierdzie w Ikonie”, którego ideą było spotkanie i wspólna praca malarzy ikon z kilku krajów Europy w klasztorze św. Michała Archanioła. Rok wcześniej ten klasztor odegrał kluczową rolę w dramatycznych protestach na kijowskim Majdanie – informuje Hubert Kampa, ikonopis z Dąbrówki Łubiańskiej, który uczestniczył w tym plenerze (więcej na ten temat TUTAJ).

Wystawa, która w Opolu będzie prezentowana do 28 czerwca, swoją premierę miała w Kijowie, potem pokazywana była w kościele warszawskich dominikanów.

Wystawie błogosławi Wielce Błogosławiony Patriarcha Filaret, zwierzchnik Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Kijowskiego. Patronują jej Henryk Litwin - ambasador Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie, Andrii Deshchytsia - Ambasador Ukrainy w Polsce oraz Arkadiusz Wiśniewski -Prezydent Miasta Opola. Organizatorami wystawy są: Fundacja Elios – Milist z Kijowa, Pracownia Ikon św. Łazarza i  Klasztor OO. Franciszkanów w Opolu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama