Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rodzina, ach, rodzina! przejdź do galerii

Konkurs "Rodzina naturalnym środowiskiem człowieka" rozstrzygnięty.

Dzisiaj (13 czerwca) w Kolonowskiem podczas koncertu finałowego III Festiwalu Kultury Leśnej wręczono nagrody w konkursie plastycznym „Rodzina naturalnym środowiskiem człowieka” organizowanym przez Bibliotekę i Centrum Kultury w Kolonowskim wraz ze Śląskim Stowarzyszeniem Samorządowym w Leśnicy. Patronem honorowym konkursu był biskup opolski Andrzej Czaja.

- Pomysł na konkurs zrodził się na początku 2014 roku, w trakcie spotkania noworocznego Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego z biskupem Andrzejem Czają, w którym uczestniczyłem. Konkurs miał być początkowo imprezą jednorazową, związaną z Rokiem Rodziny, ogłoszonym wówczas w metropolii górnośląskiej. W związku z dużym zainteresowaniem jego ideą, postanowiliśmy go kontynuować, ogłaszając II edycję konkursu w 2015 roku. Z tą różnicą, że włączyliśmy go do III Festiwalu Kultury Leśnej „Drzewo Życia”. Chciałbym kontynuować konkurs także w latach następnych. Myślę, że jego główna idea, czyli promowanie tradycyjnego modelu śląskiej rodziny, z jednej strony zachęca do wychowania w duchu chrześcijańskim, a z drugiej pozwala się włączyć w nurt działań podejmowanych w ramach walki z problemami demograficznymi na Opolszczyźnie - tłumaczy Józef Kotyś, dyrektor BiCeK w Kolonowskiem.

W tym roku na konkurs nadesłano 446 prac w 35 zgłoszeniach grupowych (szkoły, przedszkola, instytucje kultury). Jury – pod przewodnictwem ks. Marcina Wilczka, dyrektora wydziału katechetycznego opolskiej kurii diecezjalnej – oceniało prace, biorąc pod uwagę kryteria artystyczne i ideowe przyświecające konkursowi.

Wyniki:

  1. Julia Gorek, ZSP w Białej
  2. Katarzyna Kozłowska, ZSP w Korfantowie
  3. ex aequo - Kinga Cholewa, PSP Łany, Kinga Pryga, Ognisko Artystyczne przy ZSIPA w Nysie, i Julia Aksamitowska, ZSP w Korfantowie

Wyróżnienia otrzymali:

Aleksandra Balicka, Wołczyński Ośrodek Kultury, Aleksandra Kowalska, PSP w Jemielnicy, Justyna Zapiór, SP w Starym Koźlu, Marcin Płaczek, Świetlica Wiejska w Staniszczach Małych, Pola Smoleń, ZS w Chróścicach,  Igor Misterowicz, PSP w Jemielnicy, Kewin Maseli, PSP w Jemielnicy, Dominika Kupke, PSP nr 1 W Kolonowskiem, Anna Gorek, ZSP w Białej, Emilka Okońska, Ognisko Artystyczne przy ZSIPA w Nysie,  Daniela Kampa, PSP nr 1 W Kolonowskiem, Aleksandra Kutyła, SP nr 2 w Niemodlinie.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama