GN 42/2020 Archiwum

Posłana do Peru

Katarzyna Ziomek, misjonarka świecka już wkrótce wyjedzie do Ameryki Południowej.

Posłana do Peru   - "Idźcie na cały świat, nauczajcie wszystkie narody udzielając im chrztu w imię Ojca, Syna i Ducha Św." To tzw. nakaz misyjny Jezusa, adresowany do apostołów, do całego Kościoła, do wszystkich wyznawców. Ten nakaz odczytała również odczytała również nasza parafianka, Katarzyna Ziomek, która pragnie się udać do Peru, by tam pełnić misję apostolską – rozpoczął uroczystą Eucharystię ks. Eugeniusz Magierowski, proboszcz parafii św. Mikołaja i św. Franciszka Ksawerego w Otmuchowie.

Mszę św. w jej intencji, o potrzebne błogosławieństwo i dary Ducha Św. odprawił biskup opolski Andrzej Czaja. On też udzielił jej błogosławieństwa pasterskiego, by z Bożą pomocą wywiązała się z tej misji. Na Eucharystii tej był obecny także ks. Stanisław Klein, diecezjalny duszpasterz misji i wielu księży z okolicy.

Posłana do Peru   Na uroczystość przyszło wielu znajomych, parafian i rodzina Katarzyny Ziomek Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Katarzyna Ziomek, córka Beaty i Jana, pochodzi z Otmuchowa. Obecnie studiuje psychologię w języku angielskim (specjalność psychologia kliniczna) na SWPS w Warszawie, ma starszą siostrę Magdę. Wspomina, że pragnienie wyjazdu na misje kiełkowało w niej od kilku lat. Pobyt w Peru, który potrwa trzy miesiące, będzie dla niej okazją do rozeznania swojej drogi, ale też ma nadzieję, że będzie potrafiła pomóc osobom, z którymi się zetknie, zwłaszcza dzieciom. Trafi do Iquitos, miasta położonego w sercu peruwiańskiej dżungli, gdzie będzie wraz z obecną tam od kilku lat polską misjonarką świecką, Gabrielą Filonowicz prowadzić świetlicę środowiskową dla dzieci.

- Chcemy się modlić o Bożego ducha dla kościoła w Peru, i wszystkich krajów misyjnych, zwłaszcza zaś tych, w których pracują misjonarze pochodzący z diecezji opolskiej. A w kontekście kongresu misyjnego, który odbył się w niedzielę, i nadchodzącej beatyfikacji dwóch misjonarzy pracujących w Peru a pochodzących z Polski, o. Zbigniewa i o. Michała, prośmy o tego ducha misyjnego w Kościele, o to, by te świadectwa życia przyniosły jak najlepsze owoce – podkreślał bp Czaja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama