Nowy numer 2/2021 Archiwum

Opole zatętni Festiwalem Wiary

W sobotę i w niedzielę na ulice i place w centrum stolicy diecezji wyjdą członkowie różnych wspólnot, by dzielić się doświadczeniem wiary.

W sobotnie i niedzielne popołudnie, 27 i 28 czerwca od 15.00 do 19.00 w kilku miejscach w centrum Opola spotkamy katolików, którzy będą śpiewać, czytać Pismo Święte i dzielić się osobistym doświadczeniem wiary.

To odpowiedź na zachętę papieża Franciszka, który w adhortacji „Evangelii Gaudium” napisał: „Każdy chrześcijanin i każda wspólnota winni rozeznać, jaką drogą powinni kroczyć zgodnie z wezwaniem Pana, jednak wszyscy jesteśmy zaproszeni do przyjęcia tego wezwania: wyjścia z własnej wygody i zdobycia się na odwagę, by dotrzeć na wszystkie peryferie potrzebujące światła Ewangelii”.

Tych, którzy w najbliższy weekend wyjdą z Ewangelią z kościołów, salek i zakrystii, spotkamy na Placu Wolności, na skwerze przy Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy galerii Solaris, na ulicy Krakowskiej oraz z obu stron Rynku. Będą to członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Jacka, wspólnoty Nowa Jerozolima, Drogi Neokatechumenalnej, a także siostry werbistki, liderzy i wolontariusze Światowych Dni Młodzieży oraz Adam Koj z zespołem i Kacper Gudzikowski – Droga Ducha.

Organizacją Festiwalu Wiary zajmuje się Diecezjalny Zespół ds. Nowej Ewangelizacji przy Wydziale Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej w Opolu.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama