Nowy numer 2/2021 Archiwum

To będzie tydzień inny niż wszystkie

Trwają zapisy na 39. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę.

W tym roku 25 pielgrzymkowych grup wyruszy w drogę między 16 a 18 sierpnia. Ci, którzy mają do Częstochowy trochę dalej, czyli m.in. mieszkańcy okolic Nysy, Prudnika, Paczkowa, Otmuchowa czy Niemodlina, startują już w niedzielę 16 sierpnia. A ci, którzy mają zdecydowanie najbliżej, czyli połączone siły dwójki pomarańczowo-czerwonej z dwóch kluczborskich parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych i Najświętszego Serca Pana Jezusa, dopiero we wtorek 18 sierpnia.

Pomiędzy, bo w poniedziałek 17 sierpnia, pielgrzymowanie rozpoczną trzy pozostałe strumienie: opolski, raciborski i głubczycki.

Pątnicy dotrą do celu w sobotę 22 sierpnia. Najpierw udadzą się do Kaplicy Cudownego Obrazu. Pierwsze grupy już ok. godz. 9. Natomiast o godz. 11 rozpocznie się uroczysta Msza św. na błoniach przed jasnogórskim szczytem.

To będzie już 39. Piesza Pielgrzymka Opolska, a przewodniczyć jej będzie ks. Marcin Ogiolda. W tym roku, idąc ku Matce Bożej z Jasnej Góry, pątnicy będą bliżej zgłębiali tematykę roku duszpasterskiego, a także przygotowywali się do Światowych Dni Młodzieży, których Kościół w Polsce w przyszłym roku będzie gospodarzem. Jednak to nie jedyny rys tematyczny. Jako że trwa Rok Życia Konsekrowanego, na szlaku nie zabraknie świadectw sióstr i braci zakonnych. Natomiast na Górze św. Anny upamiętniona zostanie 50. rocznica wysłania Listu Episkopatu Polski do Episkopatu Niemiec.

Zapisy do poszczególnych grup pielgrzymkowych trwają w parafiach i dekanatach. Opłata za znaczek i legitymację wynosi 20 zł (obowiązują zniżki dla pielgrzymujących rodzin), a za przewóz bagażu – 30 zł.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama