O. Alan Brzyski zachęcał, by - wzorem św. Anny - czynić swój czas błogosławionym.
Pierwsza wskazówka odnosi się do życia rodzinnego, wzajemnego wychowywania się, wzajemnego towarzyszenia sobie na drogach ku świętości. – Stara łacińska zasada mówi, że słowa pouczają, a przykłady pociągają. Dzieci działają lepiej niż jakikolwiek monitoring, rejestrują bardzo dokładnie życie swoich rodziców, słowa, jakie do siebie wypowiadają, gesty, jakie czynią – mówił o. Brzyski.
Kolejna wskazówka z życia św. Anny dotyczy ufności w Bogu. – Dzisiaj dużo mówi się o Bogu, ale w naszych rodzinach i naszej codzienności brak zaufania Bogu. Całe Pismo Święte, a szczególnie Ewangelia, jest jak najpiękniejsza bajka pokazująca, jak łatwo człowiek może dojść do wielkiego szczęścia. Problem w tym, że my patrzymy na nią rzeczywiście jak na bajkę, którą się przeczyta, a potem odłoży na półkę, a życie idzie swoim torem. Zanim zaczniemy dzielić się wiarą, musimy ją wpierw przed Bogiem odnowić – podkreślał kaznodzieja, zachęcając do uczenia się zaufania Bogu nawet w najtrudniejszych chwilach.
Życie św. Anny pokazuje również, jak cenna jest postawa bycia wdzięcznym Bogu. – Wdzięczność to cnota, która niknie w naszym społeczeństwie, w naszych rodzinach. Przyzwyczailiśmy się do dóbr, które otrzymujemy od Pana Boga, i traktujemy je jako coś oczywistego – mówił o. Alan.
Po Mszy św. był jeszcze Wieczór Uwielbienia (PRZECZYTAJ), a w niedzielę dalsze uroczystości odpustowe ku czci św. Anny. O 11.00 Sumie odpustowej będzie przewodniczył bp Rudolf Pierskała.
Z kolei w poniedziałek o 10.00 Msza św. w intencji seniorów i chorych, a o 18.00 – Msza św. w intencji parafian, pielgrzymów i dobrodziejów, której przewodniczyć będzie bp Jan Wieczorek. Po niej procesja do kościoła św. Michała.