Nowy numer 08/2020 Archiwum

Za tych, którymi rządzą kieliszek czy laptop

Do modlitwy w intencji zniewolonych różnymi nałogami i ich rodzin zachęca ks. Marsollek.

- W sierpniu modlimy się o dar trzeźwego życia, w tym roku tą modlitwą obejmujemy nasze rodziny, a w nich szczególnie dzieci i młodzież. Bardzo często już małe dzieci nie potrafią się oderwać od komputera, tabletu, smartfona. Nastolatki bardzo szybko sięgają po nikotynę, alkohol, marihuanę, dopalacze, czyli narkotyki, wielu młodych ludzi jest uzależnionych od komputera i pornografii - tłumaczy ks. Marcin Marsollek, diecezjalny duszpasterz trzeźwości.

Stąd co roku Duszpasterstwo Trzeźwości zaprasza wiernych na wzgórze do Winowa. Odbywa się tam czuwanie modlitewne za rodziny, zwłaszcza za dzieci i młodzież, za wszystkich, którzy cierpią z powodu własnego uzależnienia, zniewolenia, ale też za ich rodziny, przyjaciół, którzy próbują ich ratować.

Czuwanie rozpocznie się w sobotę 8 sierpnia o godz. 18 w kościele pw. Ducha Świętego w Winowie k. Opola i potrwa do godz. 20. Poprowadzi je ks. Marsollek.

- Naszą modlitwą chcemy też objąć kierowców, aby wsiadali do samochodu w duchu odpowiedzialności za siebie i innych użytkowników, aby byli trzeźwi, i za ofiary wypadków spowodowanych po spożyciu alkoholu. Chcemy modlić się za tych, którzy nie mają problemu z alkoholem, żeby swoją dobrowolną abstynencję ofiarowali za ludzi zniewolonych i dali innym świadectwo życia w wolności od używek, substancji psychoaktywnych i zniewalających zachowań - zachęca do udziału w czuwaniu kapłan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama