Nowy numer 43/2020 Archiwum

Prolog 4.0 już we wrześniu

Opolscy wolontariusze Światowych Dni Młodzieży spotkają się na Górze św. Anny. Szykują się na przyszłoroczne Dni w Diecezjach.

To będzie modlitewno-warsztatowe spotkanie dla około 300 młodych liderów i wolontariuszy ŚDM z parafii diecezji opolskiej. - Jest to kolejny przystanek na drodze naszych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Podczas tego spotkania skupimy się na konkretnych przygotowaniach do Dni w Diecezjach. Będzie to też czas dzielenia się wiarą i formacji żywego Kościoła - wyjaśniają organizatorzy z Centrum ŚDM w diecezji opolskiej.

Do udziału w Prologu 4.0 zaproszeni są młodzi ludzie, którzy chcą uczestniczyć w przygotowaniu w swoich parafiach gościny dla zagranicznych pielgrzymów. Tzw. Dni w Diecezjach odbędą się od 20 do 25 lipca 2016 roku, czyli bezpośrednio poprzedzą przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Prolog 4.0 odbędzie się w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny i potrwa od 4 do 6 września. Mogą w nim wziąć udział ci, którzy po wakacjach rozpoczną przynajmniej 3. klasę gimnazjum, zarówno liderzy ŚDM, już ustanowieni wolontariusze, jak i kandydaci na wolontariuszy.

Uczestnicy tego spotkania staną się certyfikowanymi wolontariuszami i otrzymają specjalną koszulkę wolontariusza. Koszt uczestnictwa wynosi 75 zł. Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracji znajdują się na stronie botafe.pl.

Zapisy prowadzone są do niedzieli 30 sierpnia. Liczba miejsc jest ograniczona.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama