Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Święto w Kamieniu Śląskim

Odpust u św. Jacka w tym roku z dziękczynieniem za 30 lat posługi biskupa pomocniczego seniora Jana Bagińskiego.

Tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka, patrona metropolii górnośląskiej, rozpoczną się w sobotę 15 sierpnia o 18.00 nieszporami w kościele parafialnym w Kamieniu Śląskim, procesją do sanktuarium św. Jacka i Mszą św. przy ołtarzu polowym. Po niej, o 20.00, zaplanowano koncert pieśni religijnych w wykonaniu Jacka Kieroka.

„Podczas liturgii w sobotni wieczór chcemy otoczyć szczególną modlitwą i wyśpiewać dziękczynne Te Deum Laudamus za 30 lat posługi biskupa pomocniczego seniora Jana Bagińskiego, który 15 sierpnia 1985 roku wraz z biskupem Gerardem Kuszem przyjął w katedrze opolskiej z rąk kard. Józefa Glempa święcenia biskupie” - w specjalnym komunikacie poinformował diecezjan bp Andrzej Czaja.

Główne uroczystości odpustowe odbędą się w niedzielę 16 sierpnia. O 11.00 Sumie odpustowej będzie przewodniczył abp Alfons Nossol. Wcześniej, już od 10.00, rozpoczną się modlitwy wprowadzające w uroczystość odpustową. Po południu o 15.00 - nieszpory ku czci św. Jacka w kościele parafialnym. Natomiast o 14.00 rozpocznie się XII Jarmark Odpustowy u św. Jacka.

Z kolei w poniedziałek 17 sierpnia o 17.00 - Msza św. z pielgrzymami strumienia opolskiego zmierzającymi na Jasną Górę.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma