Nowy numer 44/2020 Archiwum

Co jeśli nie możesz iść?

"To tydzień inny niż wszystkie pozostałe w roku" - taką odpowiedź słyszę najczęściej, gdy pytam o motywację pójścia na Jasną Górę z Pieszą Pielgrzymką Opolską.

Ale nie o motywacjach chcę pisać. A o tym, że jeśli nie możesz iść, a bardzo chcesz, to skorzystaj z zaproszenia do pielgrzymowania duchowego. Wtedy najbliższy tydzień, mimo że spędzony bez oderwania od obowiązków domowych, zawodowych, bez oderwania od codziennych trudów, cierpień i chorób, też będzie inny.

Grupy nyskie i prudnicka na szlak 39. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę wyjdą już w najbliższą niedzielę, 16 sierpnia. Ostatnia grupa, z Ujazdu, wyruszy w środę 19 sierpnia. U celu, czyli przed cudami słynącym obrazem Czarnej Madonny, opolscy pątnicy staną w sobotnie przedpołudnie 22 sierpnia. A każdy, kto chce iść, chociaż siły, zdrowie czy obowiązki mu nie pozwalają, może pielgrzymom towarzyszyć w drodze modlitwą, której bardzo potrzebują. Odwdzięczą się tym samym, zanosząc Matce Bożej intencje, w których duchowi pielgrzymi będą przeżywać ten rekolekcyjno-pielgrzymkowy tydzień.

"Duchowe pielgrzymowanie, do którego zachęcamy wszystkie osoby, które nie mogą iść z nami na Jasną Górę, buduje relację między tymi, którzy są w drodze, a tymi, którzy zostają w domach. Gdy jedni za drugich się modlą, tworzy się łączność modlitewna" – tłumaczy ks. Tomasz Jałowy prowadzący comiesięczną audycję "Pielgrzymi szlak". Wprost nazywa duchowych pielgrzymów bardzo ważnym zapleczem modlitewnym pielgrzymki.

W bieżącym "Gościu Opolskim" (nr 33/2015 na 16 sierpnia) zamieściliśmy informator dla duchowych pielgrzymów, w którym podpowiadamy, jak "pójść" na Jasną Górę razem z pątnikami 39. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej. To naprawdę jest możliwe.

Wyrusz w drogę, zostając w domu, a wtedy ten najbliższy tydzień naprawdę będzie inny niż wszystkie pozostałe w roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama