Nowy numer 47/2020 Archiwum

Moc do kochania płynie od Chrystusa

Biskup opolski zaprasza srebrnych i złotych jubilatów małżeńskich do uczestnictwa w Mszach św. dziękczynnych.

„W dniu zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego podjęliście realizację szczególnego życiowego powołania bycia dla siebie darem. Od Chrystusa obecnego w Eucharystii uczyliście się, co znaczy kochać, a jednocząc się z Nim w Komunii Świętej, czerpaliście moc do tego miłowania” – napisał bp Andrzej Czaja w słowie skierowanym do małżonków, świętujących w tym roku złote i srebrne gody.

„W sakramentalnym życiu małżeńskim i rodzinnym nie ma, i być nie może, nic ważniejszego ponad to, aby małżonkowie mogli spotykać, poznawać i kontemplować w Eucharystii Jezusa Chrystusa, a Jego miłość naśladować w swoim życiu małżeńskim i rodzinnym” – podkreślił bp Czaja.

Biskup opolski zaprasza jubilatów wraz z najbliższymi do uczestnictwa w uroczystych Mszach św. dziękczynnych, które w kościele seminaryjnym św. Jadwigi Śląskiej (Opole, ul. Drzymały 1) odprawione zostaną: w niedzielę 6 września o 14.00 w intencji małżonków świętujących 25. rocznicę ślubu oraz w niedzielę 13 września o 14.00 w intencji obchodzących 50. rocznicę zawarcia małżeństwa.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama