Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wydanie specjalne "Gościa Opolskiego"

Uwaga, autopromocja! Zapraszamy do lektury podwójnego numeru opolskiego GN o opolskiej katedrze.

Dlaczego ks. Edmund Podzielny, obecny proboszcz parafii katedralnej, trzy razy prosił abp. Nossola, żeby ktoś inny został proboszczem w katedrze? Ilu przyszłych papieży modliło się przed obrazem Matki Bożej Opolskiej? Jak została uratowana przed roztrzaskaniem XIV-wieczna chrzcielnica z najstarszym godłem Opola? Co ocalało z katedry po uderzeniu w nią pioruna 600 lat temu?

Na te i wiele innych pytań znajdziecie Państwo odpowiedź w specjalnym numerze „Gościa Opolskiego”, który jutro trafi do kiosków i parafii. Wydanie poświęcone jest opolskiej katedrze – z okazji jej święta patronalnego Podwyższenia Krzyża Świętego.

Na 16, a nie jak zwykle 8 stronach (cena bez zmian) będzie można przeczytać m.in. rozmowę ks. Horaka z ks. Podzielnym, opis najważniejszych zabytków katedry, artykuł o tym, o co proszą ludzie Matkę Bożą Opolską i czy są wysłuchiwani, kalendarium historii świątyni oraz wypełnione anegdotami sylwetki organisty i kompozytora Alfreda Bączkowicza oraz długoletniego pracownika parafii Józefa Kuczery, a także informacje o zakresie obecnych prac renowacyjnych w katedrze.

Na deser: minikonkurs wiedzy o katedrze premiowany bonami podarunkowymi do lodziarni „Sopelek”. Zapraszamy do lektury!

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma