Nowy numer 21/2018 Archiwum

Bądź świadkiem

Módlcie się za swoich uczniów i kochajcie ich, zwłaszcza tych trudnych, którzy sprawiają wam kłopoty – wzywał biskup.

Katecheta powinien być dobrym nauczycielem, w jego życiu winna panować harmonia między głoszonym słowem a działaniem. Wtedy, przez świadectwo życia, będzie pociągał swoich uczniów do Chrystusa – wskazywał w homilii bp Rudolf Pierskała. Przybliżał też katechetom wizję papieża Franciszka. Powtarzał za nim, że trzeba być autentycznym i nie bać się przejść od „konserwacji” do misji, korzystając z różnych środków. Przykładem tego był ks. Jakub Bartczak, kapłan-raper.

On także mówił: – Ważne, żeby się nie bać otworzyć na młodych ludzi, wsłuchać się w nich i dać im pewien pułap zaufania. Wtedy okazuje się, że oni naprawdę szukają wartości, Chrystusa i osoby, z którą mogą się tym podzielić. To moje rapowanie to wyciąganie ręki, nawet jeśli ktoś inaczej wygląda czy źle się zachowuje. To często jego wołanie o zwrócenie uwagi. Dodał, że otrzymuje sygnały od katechetów, którzy prowadzą grupy teatralne albo mają inne talenty. – To może służyć ewangelizacji, temu, by zapraszać do Chrystusa. Ale potem trzeba dużo o Nim wiedzieć, by móc odpowiadać na pytania młodych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma