Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Archanioł nawiedzi Opole

Figura św. Michała Archanioła z Gargano będzie gościła od 25 do 27 września w Opolu.

Peregrynacja będzie miała miejsce w parafii, której patronuje ten archanioł - u św. Michała Archanioła w Opolu-Półwsi (ul. Domańskiego 4), choć w sobotę figura zawita też w kościele bł. Czesława (ul. J.Hallera 2). Nawiedzenie to będzie tuż przed jego świętem, które w kalendarzu liturgicznym przypada 29 września. 

W piątek oczekiwanie rozpocznie się o 17.30. O 18.00 będzie Msza św., a po niej zaplanowano Różaniec i czuwanie do 22.00 dla kolejnych grup: młodzieży oraz w intencji rodzin i małżeństw.

W sobotę odprawione zostaną Msze św. z naukami dla chorych, samotnych i seniorów (o 10.00), dla dzieci (o 12.00) i z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów (o 18.00).

Prócz tego wierni będą mogli uczestniczyć w Godzinkach ku czci św. Michała Archanioła, Różańcu, Koronce do Miłosierdzia Bożego, a także przyjąć szkaplerz michalicki. O 19.30 w sobotę procesja z figurą przejdzie do kościoła bł. Czesława.

Peregrynacja zakończy się w niedzielę Mszą św. pontyfikalną pod przewodnictwem abp. Alfonsa Nossola. Niedzielne uroczystości odbywać się będą ponownie w kościele św. Michała Archanioła.

Szczegółowy plakat poniżej, więcej informacji także na stronie parafialnej: www.sw-michal.opole.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma