Nowy numer 21/2018 Archiwum

"Gość Niedzielny" najpoczytniejszym tygodnikiem w regionie

Co dziesiąty mieszkaniec województwa opolskiego sięga po nasz tygodnik.

Branżowy miesięcznik „Press” ogłosił wczoraj wyniki badań czytelnictwa prowadzonych przez PBC (Polskie Badania Czytelnictwa)  za pierwsze półrocze 2015 r. „Gość Niedzielny”, który jest ogólnopolskim liderem sprzedaży w grupie tygodników opinii, w czterech województwach ma również najwyższe wskaźniki czytelnictwa.

Są to województwa: małopolskie (9,3 proc., wzrost o 2,4 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego), podkarpackie (6,2 proc., wzrost o 0,8 pkt proc.), śląskie (7,5 proc., wzrost o 3,5 pkt proc.) i opolskie. Miło nam poinformować, że według badań  PBC, „Gość Niedzielny” czytany jest w naszym województwie przez 10,4 proc. mieszkańców (wzrost o 3,6 pkt proc. w porównaniu z pierwszym półroczem 2014).  Inne tygodniki uzyskały u nas następujące wskaźniki: „Newsweek Polska” – 7,3 proc., „Polityka” – 4,6 proc. , „Wprost” – 4,4 proc. , „W Sieci” – 1,4 proc.

Wśród dzienników najwyższy wskaźnik czytelnictwa w naszym województwie ma „Nowa Trybuna Opolska” – 19,39 proc, następnie „Fakt” – 10, 53 proc i „Gazeta Wyborcza” – 5,04 proc.

Badania były prowadzone od stycznia do czerwca w grupie wiekowej 15–75 lat.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma