Nowy numer 21/2018 Archiwum

Szlachetna Paczka potrzebuje wolontariuszy

Zgłoszenia można przesyłać do 30 września.

- Szlachetna Paczka to projekt Stowarzyszenia Wiosna, dzięki któremu każdego roku docieramy z ideą mądrej pomocy do coraz szerszego grona osób. Pomagamy osobom samotnym i rodzinom, które są w niezawinionej trudnej sytuacji, nie tylko materialnej. Choroba, nieszczęście, wypadek mogą spotkać każdego z nas - mówi Zofia Naryniecka z opolskiego sztabu Szlachetnej Paczki.

Obecnie w województwie opolskim powstają 22 rejony, czyli o 4 więcej niż w roku ubiegłym. Do 30 września przyjmowane są zgłoszenia wolontariuszy. - Zapraszamy, by zajrzeć na stronę internetową: www.superw.pl, znaleźć najdogodniejszy dla siebie rejon i wypełnić formularz zgłoszeniowy, by włączyć się we wspólną walkę z biedą - zachęca Zofia Naryniecka.

Zadania, jakie czekają na wolontariuszy Szlachetnej Paczki, to m.in.: odwiedzenie rodzin, poznanie problemów, z jakimi się borykają, a następnie, gdy rodzina zostanie włączona do projektu, kontakt z darczyńcą. Wcześniej odbędą się szkolenia, na których wolontariusze poznają działanie akcji i swoje zadania.

- Szlachetna Paczka daje szansę pracowania w drużynie, w której każdy - zarówno wolontariusz, lider, potrzebujący, jak i darczyńca - może osiągnąć sukces, dotrzeć do wyznaczonego celu i wygrać, dając przy tym drugiemu człowiekowi to, co najcenniejsze: mądrą pomoc, wsparcie, uśmiech - podkreśla Zofia Naryniecka.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma