Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Opolski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE
    • BISKUPI

Najnowsze Wydania

  • GN 23/2025
    GN 23/2025 Dokument:(9291848,Ogień, który płonie)
  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
opole.gosc.pl → Wiadomości z diecezji opolskiej → Dzień Solidarności w starożytnej odsłonie

Dzień Solidarności w starożytnej odsłonie przejdź do galerii

To czas wspólnej zabawy, który pozwala pacjentom choć przez chwilę nie myśleć o chorobie.

 
Inscenizacja "Niepokój" powstała na zajęciach w opolskim szpitalu Anna Kwaśnicka /Foto Gość

Z okazji Dnia Solidarności w Osobami Chorującymi Psychicznie pn. „Umacnianie i zdrowienie. Dać nadzieję” w ogrodach Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznego w Opolu odbył się piknik tematycznie nawiązujący do kultury starożytnej Grecji, a w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej odbyła się aukcja prac pacjentów, które prezentowane były na wystawie „A może morze”.

Miesiąc wcześniej, bo 28 sierpnia, podobny piknik, zatytułowany „Kolorowe jarmarki” odbył się w Samodzielnym Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Branicach.

– To święto osób leczących. Od kilku lat obchodząc Dzień Solidarności, w dwóch odsłonach organizujemy piknik, najpierw Branicach, a później w Opolu. Tu, w Opolu, zapraszamy do wspólnej zabawy pacjentów z wszystkich oddziałów, nie tylko z oddziału psychiatrycznego. Zapraszamy także rodziny osób chorych – podkreśla Maria Nikolczuk, terapeutka z opolskiego szpitala.

Tym razem wszystko odbyło się w pobliżu Akropolu i Olimpu. Greckie kolumny i wazy porozstawiane na piknikowym placu to jedno. Ale była też grecka muzyka, tańce, przejażdżka na koniu w ramach hipoterapii, jak i stroje jakby wyjęte ze Starożytności – wieńce laurowe, białe tuniki.

– Taki dzień jak dziś to wielka pomoc w chorobie – mówi pan Roman. – Dlaczego? Bo tutaj nie myślę o chorobie i o tym, że jestem chory – dopowiada.

Piknik zakończyło przedstawienie „Niepokój” w wykonaniu Grupy Teatralnej „W drodze”. Inscenizację, która powstała na zajęciach w szpitalu, wyreżyserował Sławomir Kuligowski. Natomiast po południu odbyła się licytacja prac z wystawy „A może morze”, która w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej prezentowana była od 1 września.

– Taki radosny piknik jest potrzebny nie tylko pacjentom, ale również ich rodzinom. Wielu naszych chorych nie jest odwiedzanych przez bliskich, ale w czasie pikniku na odwiedziny mogą liczyć – mówi Anna Dudziak z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Branicach.

Więcej w „Gościu Opolskim” nr 41/2015.

« ‹ 1 › »
Dzień solidarności z chorującymi psychicznie

WIARA.PL DODANE 30.09.2015 AKTUALIZACJA 30.09.2015

Dzień solidarności z chorującymi psychicznie

Z okazji Dnia Solidarności w Osobami Chorującymi Psychicznie pn. "Umacnianie i zdrowienie. Dać nadzieję" w ogrodach Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznego w Opolu odbył się piknik tematycznie nawiązujący do starożytnej Grecji, a w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej odbyła się aukcja prac pacjentów, które prezentowane były na wystawie "A może morze". Zdjęcia: Anna Kwaśnicka /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

ana

|

GOSC.PL

publikacja 30.09.2015 14:27

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • ANNA DUDZIAK
  • CHOROBY PSYCHICZNE
  • DZIEŃ SOLIDARNOŚCI
  • MARIA NIKOLCZUK
  • OPOLE
  • OSOBY CHORUJĄCE PSYCHICZNIE
  • PIKNIK

Polecane w subskrypcji

  • Demokracja, elity i prezydent-elekt
    • Jacek Wojtysiak
    Demokracja, elity i prezydent-elekt
  • Walka trwała do ostatniej chwili. Kto zdecydował o ostatecznym wyniku wyborów prezydenckich?
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Walka trwała do ostatniej chwili. Kto zdecydował o ostatecznym wyniku wyborów prezydenckich?
  • „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
  • Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”
    • Rozmowa
    • Marcin Jakimowicz
    Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X