Nowy numer 21/2018 Archiwum

Na harcerską nutę

Śpiewnik żeglarsko-turystyczny jest prezentem na "pięćdziesiątkę" 41. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej.

Śpiewnik, świeżo odebrany z drukarni w dniu jubileuszu 41. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej im. Władysława Wagnera, trafia w ręce licznych przyjaciół drużyny, która od 50 lat jest mocno wpisana w panoramę Opola. Piękną niespodzianką jest to, że jeden egzemplarz właśnie trafił również w nasze redakcyjne ręce. Za to wyróżnienie serdecznie dziękujemy.

Zbiór piosenek otwiera tekst Eugeniusza Kuźniewskiego, żeglarskiego mistrza druhny Marysi, który relacjonuje dzieje drużyny. Są również bardzo osobiste wspomnienia Teresy Lauer-Jaworskiej i Anny Damek. We wszystkich tych rozdziałach nieodmiennie przewija się druhna Marysia.

Tak nazywana jest – chyba przez wszystkich – harcmistrz Maria Markuszewska, która 50 lat temu założyła żeglarską drużynę i prowadzi ją do dziś. Druhna Marysia przez pół wieku stała się ikoną opolskiego harcerstwa, wychowując kolejne pokolenia dzieci i młodzieży. Wychowując przez pracę, w poszanowaniu dyscypliny.

Śpiewnik żeglarsko-turystyczny, który wydany został dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Opola, zawiera teksty blisko 200 piosenek z chwytami gitarowymi, a także z licznymi zdjęciami z kroniki drużyny. Dołączona jest również płyta.

Więcej o druhnie Marysi i prowadzonej przez nią drużynie żeglarskiej w bieżącym "Gościu Opolskim" nr 40/2015.

Okładka śpiewnika   Okładka śpiewnika

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma