Nowy numer 44/2020 Archiwum

Nysa dla Alto Comedero

Młodzież z Misyjnych Czuwań Młodych po raz czwarty organizuje zbiórkę misyjną. Tym razem dla Argentyny.

Najbliższa niedziela, 18 października, obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Misyjna.

W parafii ojców werbistów w Nysie młodzież z grupy Misyjnych Czuwań Młodych po raz czwarty organizuje akcję pomocy dla misjonarzy-werbistów.

W tym roku pomoc będzie skierowana do parafii prowadzonej przez werbistów w Alto Comedero, dzielnicy leżącego u podnóża Andów miasta San Salvador de Jujuy. To gwałtownie rozwijające się miasto, do którego przybywa wielu mieszkańców gór i odległych wiejskich terenów, którzy pozostawiają swoją ziemię i emigrują w poszukiwaniu lepszego jutra.

Parafia werbistów dopiero buduje tam swój kościół i zaplecze duszpasterskie. Msze św. odprawiane są w garażu. Stąd prośba i akcja dla tej wspólnoty, którą rekomendował jako potrzebującą wsparcia o. Jerzy Faliszek SVD, kiedyś wikariusz nyskiej parafii, a obecnie wiceprowincjał werbistowskiej prowincji Argentyna Południowa.

- Rzecz jasna, że nie jesteśmy w stanie sfinansować całego przedsięwzięcia (m.in. budowa kaplicy, salek katechetycznych i stołówki dla biednych). Jednak jestem przekonany, że zebrane środki pozwolą na zakup niejednej cegły i niejednego worka cementu. Po każdej niedzielnej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszki przed wejściem do Kościoła. Będzie można zakupić cegiełki w postaci kubeczków z logiem naszej akcji, które przygotował dla nas Marek Wolak. Nie zabraknie również ciasta, a przychód z jego sprzedaży zasili konto akcji pomocy. Będzie można także nabyć grafiki wykonane przez nyską artystkę Natalię Tarnawę oraz jej ikonę inspirowaną obrazem z ołtarza głównego naszej parafii - informuje Łukasz Bogdanowski, lider grupy Misyjnych Czuwań Młodych.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama