Nowy numer 48/2020 Archiwum

Na cmentarz lepiej autobusem

Dodatkowe kursy w uroczystość Wszystkich Świętych uruchamiają większe miasta w regionie.

Na cmentarz lepiej autobusem   We "Wszystkich Świętych" pasażerowie na dojazd do cmentarza na Półwsi w Opolu nie powinni czekać dłużej niż 3 min. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Do korzystania z miejskiego transportu podczas nawiedzania grobów bliskich na cmentarzach zachęcają władze jak i służby porządkowe.

Równocześnie uczulają, że przy większych cmentarzach trzeba liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu, więc należy z większą niż zwykle czujnością zwracać uwagę na znaki drogowe.

Aby ułatwić pasażerom dotarcie do nekropolii, w wielu miastach uruchamiane są dodatkowe linie autobusowe. Poniżej podajemy zmiany MZK, jakie wprowadzono w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Nysie i w Raciborzu.

Opole

W Opolu do Cmentarza Komunalnego na Półwsi zwiększona będzie częstotliwość kursów linii 9, 18 i 28 oraz dołożone kursy.

W sobotę 31 października w godz. 9–18 jeździć będzie Linia 12.

Dodatkowo uruchomione będą Linia 0 (na trasie: Częstochowska pętla – Górna – Witosa – Wiejska – Pużaka – Sosnkowskiego – Okulickiego – Chabrów – Nysy Łużyckiej – Wrocławska – Cmentarz pętla) oraz Linia 9bis (na trasie: Pużaka pętla – Sosnkowskiego – Horoszkiewicza – Ozimska – Książąt Opolskich – Niemodlińska – Domańskiego – Cmentarz pętla).

Autobusy powinny odjeżdżać z cmentarza średnio co 3 min. Pozostałe linie funkcjonować będą w tym dniu wg sobotniego rozkładu jazdy.

We Wszystkich Świętych, w niedzielę, 1 listopada Linia 12 będzie kursowała do cmentarza w godz. 8–20. Dodatkowo uruchomione będą: Linia 0 oraz Linia Okólna (połączenie z pętlą w Bierkowicach) – dostępna po zgłoszeniu telefonicznym (w godz. 9–19) do dyspozytora MZK pod nr tel. 77 402 31 52 (przejazd na podstawie biletu trasowanego na linię 9 lub jednorazowego, skasowanego w autobusie linii 9 bądź w autobusie linii Okólnej). Równocześnie zawieszone zostają linie: 5, 8, 13, 21, a Linia 3 oraz Linia 15 będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy.

Autobusy pozostałych linii będą kursowały wg rozkładu jazdy dla niedziel i świąt. Częstotliwość odjazdów z cmentarza będzie wynosiła średnio co 2,5 min.

Ułatwienia dotyczą też biletów – od 31 października do 1 listopada bilety trasowane na linię 12 i bilety jednorazowe uprzednio skasowane na tej linii będą honorowane na linii 17 oraz na linii 8 (w dniu 31.XI.2015 r.) na odcinku pomiędzy przystankiem „Niemodlińska – Szkoła” a „Dambonia – Pętla”, zaś przy cmentarzu będzie dodatkowo prowadzona sprzedaż biletów MZK (w godzinach: 8–18 - 31 października, 8–19 - 1 listopada oraz 9:30–6:30 - 2 listopada.

Jakie linie docierają na pozostałe cmentarze w mieście oraz szczegółowe rozkłady jazdy znajdują się na stronie internetowej www.mzkopole.pl.

Na cmentarz lepiej autobusem   W najbliższe dni lepiej dojechać do cmentarza autobusem niż krążyć po parkingu Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Kędzierzyn-Koźle

Już od 30 października w Kędzierzynie-Koźlu działać będą dodatkowe linie autobusowe docierające do cmentarzy zlokalizowanych na terenie miasta. Linia „B”, „C”, „D” zostanie uruchomiona od 30 października do 2 listopada, linia E zostanie od 31 października do 1 listopada, natomiast linia „A” będzie tylko 1 listopada.

Linia A kursuje od osiedla Azoty do Cmentarza Kuźniczka, Linia B - na odcinku od osiedla Pogorzelec do Cmentarza Kuźniczka, Linia C - od osiedla Piastów do Cmentarza Kuźniczka, Linia D kursuje na odcinku od osiedla Zachód do Cmentarza Koźle a Linia E krąży od Cmentarza Sławięcice przez Cmentarz Blachownia do Cmentarza Kuźniczka.

Są też inne zmiany organizacyjne: 1 listopada nie będzie kursowała linia nr 12, a linia nr 2 będzie kursowała wg rozkładu świątecznego. Linia nr 3 (od 28.10. od godz. 8.00 do 02.11) nie będzie obsługiwać przystanku przy ul. Nałkowskiej w Lenartowicach. Jest to związane z ograniczoną możliwością manewrowania w tym rejonie autobusów 12 metrowych, które w tym czasie obsługiwać będą linię nr 3. Natomiast linia nr 8 na przystanek przy ul. Nałkowskiej będzie zajeżdżać bez zmian. Szczegóły na: www.mzkkk.pl

Nysa

Nyskie MZK także zmienia organizację ruchu w okolicy cmentarza przy ul. Mieczysława I. Autobusy linii 2 i 3 będą kursowały ze Skorochowa oraz Głębinowa w kierunku miasta przez ul. Otmuchowską. We Wszystkich Świętych od godz. 8:00 rano autobusy linii 2, 4, 5, 7, 8 i 12 obowiązywać będzie sobotni rozkład jazdy. Ze zmianami na ten dzień będzie poruszać się też Linia 6. Szczegóły na: www.mzk.nysa.pl/.

Racibórz

Autobusy komunikacji miejskiej w Raciborzu w niedzielę 1 listopada będą jeździły jak w dni świąteczne. Dodatkowo kursować będą linie: nr “3bis” - co pół godziny (wyjazd o godz. 11:35 z dworca, zakończenie kursu 20:05, oraz nr “A” - co godzinę (start o godz. 9:55 z Dworca, zakończenie 16:25).

W związku z wprowadzeniem na ul. Ocickiej ruchu jednokierunkowego odjazdy autobusów linii Nr 3 z przystanku Ocicka Cmentarz w kierunku Dworca odbywać się będą objazdem przez dzielnicę Ocice, natomiast odjazdy autobusów linii Nr 1 w kierunku Dworca zostają przeniesione na przystanek Ocicka – Pszczyńska.

W sobotę, 31 października – komunikacja miejska będzie funkcjonować jak w dni wolne, zaś w „Zaduszki”, 2 listopada - jak w dni robocze. Szczegóły na: www.pk-raciborz.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama