Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Jak w niebie

Dzieci dobrze wiedzą, że każdy może być świętym. Trzeba po prostu być dobrym w codzienności.

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych po raz trzeci w Jełowej odbył się bal dla dzieci. Warunek uczestnictwa był jeden – trzeba było przebrać się za wybranego świętego i umieć w kilku zdaniach o nim opowiedzieć. Zabawę zorganizowała i poprowadziła katechetka Justyna Kornek. Na balu stawili się m.in. św. Filomena, św. Barbara, św. Filip, św. Hieronim czy niejeden św. Jerzy. Wzrok przykuwały pomysłowe stroje i atrybuty, nawet żywe, jak biały gołąb w klatce, z którym pojawił św. Franciszek.

– Zaproponowałam dzieciom alternatywę wobec coraz powszechniejszego obchodzenia Halloween, tradycji zupełnie obcej dla naszej kultury. Chciałam pokazać im, czym jest uroczystość Wszystkich Świętych, i uświadomić, że my czcimy świętych, a nie upiory, diabły i inne straszne stwory – wyjaśnia Justyna Kornek. Dzieciom pomysł się spodobał. – Już w zeszłym roku chciałam być bł. Matką Teresą z Kalkuty, którą bardzo lubię, bo całe życie zajmowała się chorymi, sierotami i umierającymi. Przed rokiem nie miałam pomysłu na strój. W tym roku się udało – cieszy się Marysia Cyrys.

Więcej zdjęć na: opole.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma