Nowy Numer 29/2018 Archiwum

To będzie wędrówka u boku świętego

W najbliższą niedzielę w Samborowicach odbędzie się XIV Święto św. Marcina z Tours.

W niedzielę 15 listopada w ulicznym przedstawieniu, które rozpocznie się przy kościele Świętej Rodziny w Samborowicach (koło Raciborza), wystąpi młodzież parafii. Mottem inscenizacji będą słowa z Ewangelii św. Jana: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem.”.

– W tym roku przedstawienie uliczne zatytułowaliśmy „Marcin z Tours – święty z wyobraźnią miłosierdzia” i dedykujemy je wszystkim osobom wszystkim prześladowanym w Kościele i na świecie z powodu wyznawanej religii, rasy i wewnętrznych przekonań. Chcemy pamiętać o tych, którzy muszą uciekać przed wojną i porzucić swoją ojczyznę, by ocalić swoje życie – wyjaśnia Marcin Jędorowicz, reżyser i scenarzysta inscenizacji.

Poszczególne sceny rozegrają się w drodze ulicami Średnią, Długą i Szkolną. Przedstawienie poprzedzi nabożeństwo w kościele parafialnym, które rozpocznie się o 14.30.

A tak było w Samborowicach w ubiegłym roku – Uczcili św. Marcina z Tours

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma