Nowy numer 49/2020 Archiwum

Pastor, ewangelizatorzy, hiphopowcy będą tańczyć i rozmawiać

Po raz piąty w Opolu „Back 2 da Breaks” impreza dla fanów breakdance.

28 i 29 listopada odbędzie się „Back 2 da Breaks 2015” międzynarodowa impreza tańca breakdance organizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury  w Opolu. W tym roku jest to już jej 5. edycja.

- Z każdą kolejną przyciąga ona więcej uczestników i publiczności z całej Europy. W poprzedniej edycji pojawili się zawodnicy między innymi z takich krajów jak: Polska, USA, Niemcy, Czechy, Kazachstan, czy Ukraina. Festiwal jest jednym z największych w Polsce. W tym roku specjalnymi gośćmi festiwalu będą Amado "Lil John " Ramirez - pochodzący z Houston, jeden z najbardziej znanych tancerzy breakdance na świecie. Drugim - Fin Jussi "Focus" Siriviӧ zwycięzca wielu prestiżowych bitew na całym. Trzecim gościem będzie Tomasz "Kleju" Kuliś, Polak prezentujący od kilku lat światowy poziom, który w tym roku dochodził do finałów w największych imprezach w Philadelphii czy Los Angeles – informuje Kacper Gudzikowski z MDK, jeden z organizatorów imprezy.

Festiwalowi tańca towarzyszą imprezy motywujące dzieci i młodzież do odnalezienia w swoim życiu pasji i ukazujące hip-hop jako twórczą kulturę pełną wartości. Warsztaty dla dzieci ze świetlic środowiskowych poprowadzi Mateusz „Mefo” Godlewski, legendarny polski tancerz, były prezes Fundacji Twoja Pasja, znany z pracy z dziećmi w Domach Dziecka. W sobotę 28 listopada o godz.19 w MDK (ul. Strzelców Bytomskich 1) rozpocznie się panel dyskusyjny, a jego tematem będzie rola pasji  w życiu młodego człowieka. W panelu wezmą udział: Amado "Lil John" Ramirez - pastor z USA i legendarny tancerz breakdance,  Abraham "Abramz" Tekya - jeden z pionierów kultury hip-hopowej w Afryce(połączenie poprzez Skype), Mateusz "Mefo' Godlewski, Tomasz "Kleju" Kuliś - jeden z najlepszych tancerzy breakdance na świecie, Kacper Gudzikowski "Droga Ducha" - raper, ewangelizator, organizator imprez i Jussi "Focus" Siriviӧ - pochodzący z Finlandi tancerz breakdance, zwycięzca i sędzia największych imprez. Wstęp wolny.

Gwoździem programu będą widowiskowe pojedynki breakdance 1vs 1. Przyjedzie na nie ponad 150 zawodników z całej Europy. Pojedynki odbędą się w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym na ul. Wrocławskiej 158. Udział w pojedynkach 20 zł, widzowie  10 zł. Początek w sobotę 28 listopada o godz. 13. 

Więcej informacji na www.mdk.opole.pl albo pod numerem telefonu 604 954 050.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama