Nowy numer 49/2020 Archiwum

Adwentowe warsztaty w centrum Opola

W Galerii Twórczych Inspiracji uczą, jak własnoręcznie wykonać świąteczne prezenty i ozdoby. Zapisy trwają.

– Nasze warsztaty z cyklu „Adwentowe inspiracje” to wspaniała okazja, by w wyjątkowy sposób przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Pod okiem instruktorów można samodzielnie wykonać świąteczne ozdoby i prezenty. Nie zabraknie też okazji do rodzinnego majsterkowania – zachęca Estera Baksik z Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia, prowadzącej Galerię Twórczych Inspiracji.

Pierwsze warsztaty już się odbyły. Powstawały na nich wieńce adwentowe pod okiem Sabiny Karwat ze Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę 2 grudnia, a tematem będą kartki świąteczne. – Myślę, że to będzie miła niespodzianka dla bliskich, jeśli życzenia świąteczne wyślemy na własnoręcznie wykonanych kartkach – podkreśla Tomasz Fronia, instruktor z Galerii Twórczych Inspiracji. Koszt udziału w spotkaniu wynosi 10 zł.

W środę 9 grudnia odbędzie się warsztat rodzinny zatytułowany „Coraz bliżej święta…”, na którym powstaną ozdoby choinkowe i świąteczne upominki. – Będzie to okazja do tego, by prezenty dla bliskich wykonać własnoręcznie. W sklepach bardzo trudno jest zakupić coś, co zaskoczy drugą osobę, dlatego zachęcamy, by upominek stworzyć samemu – mówi Tomasz Fronia. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zdobić drewniane skrzyneczki czy pudełka opolskimi wzorami ludowymi, a także wykonywać filcowe zabawki. – Na te warsztaty zapraszamy cale rodziny. Koszt wspólnego udziału rodzica i dziecka wynosi 20 zł – wyjaśnia Estera Baksik.

Ostatnie spotkanie odbędzie się w środę 16 grudnia. – Tydzień przed Wigilią zapraszamy na warsztaty ręcznego malowania bombek choinkowych, wyplatania ozdób z papierowej wykliny oraz projektowania i laserowego wycinania dekoracji świątecznych – zachęca Tomasz Fronia. Te warsztaty potrwają 3 godziny, a koszt udziału to 20 zł.

Każdorazowo spotkania warsztatowe rozpoczynają się o 17.00 w Galerii Twórczych Inspiracji w Opolu (pl. Katedralny 4). Zapisy: 77 44 10 260 lub galeria@dfoz.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama