Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Brat naszego Boga

To tytuł sztuki, jaką wystawili gimnazjaliści z Przywór Opolskich.

Fragment przedstawienia   Fragment przedstawienia Archiwum szkoły Jest już tradycją, że uczniowie co roku właśnie przedstawieniem przybliżają postać bądź dzieła papieża Polaka, zarówno za jego życia, jak i po śmierci.

Tym razem, w czwartek 26 listopada, pokazali dramat Karola Wojtyły pt. „Brat naszego Boga”.

Sztukę przygotowała grupa uczniów z koła teatralnego pod kierunkiem nauczycielki Małgorzaty Rowińskiej. Rolę tytułową zagrał uczeń III klasy gimnazjum Patryk Kuczerek.

Oprócz uczniów wystąpili również nauczyciele: Paweł Pieczonka oraz Wojciech Pytel, który specjalnie na potrzeby spektaklu namalował obraz pt. „Ecce Homo”.

Przedstawienie przeplatane było pieśniami w wykonaniu chórku pod kierunkiem nauczycielki Grażyny Seniszyn, a także koncertem skrzypcowym uczennicy Aleksandry Kaluży.

- Chcieliśmy tym razem przybliżyć temat przemiany duchowej artysty malarza Adama Chmielowskiego w Brata Alberta, ojca krakowskich nędzarzy, a obraz „Ecce Homo” stał się malarskim zapisem jego wewnętrznej przemiany - relacjonuje Małgorzata Rowińska. "Ecce Homo" wykonany przez przyworskiego nauczyciela   "Ecce Homo" wykonany przez przyworskiego nauczyciela Archiwum szkoły

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma