Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

Merci-full czyli rekolekcje akademickie

Poprowadzi je ks. Paweł Bogdanowicz, oratorianin z sanktuarium Świętej Góry w Gostyniu. Ewangelizator, sportowiec.

Duszpasterstwo Akademickie „Resurrexit” w Opolu zaprasza studentów, doktorantów, pracowników naukowych i absolwentów opolskich uczelni wyższych na Akademickie Rekolekcje Adwentowe, pod hasłem MERCI-FULL. Rekolekcje odbędą się w dniach od 7 do 9 grudnia w kościele seminaryjno - akademickim w Opolu, przy ul. Drzymały 1 (obok Wydziału Teologicznego U.O.). Codziennie o godz. 20.00 Msza św., a po niej konferencja rekolekcyjna. Od godz. 19.30 będzie również okazja do sakramentu pokuty. 

-  Tematyka rekolekcji związana będzie z rozpoczynającym się niebawem Rokiem Miłosierdzia i zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.Rekolekcje poprowadzi dla nas ks. Paweł Bogdanowicz, oratorianin, zapalony ewangelizator i sportowiec, człowiek wielu pasji – informuje ks. Marcin Cytrycki, szef „Resurrexit”.

Ks. Bogdanowicz uprawia m.in.... kulturystykę. - Pochodzę ze środowiska blokowego i znam wszystko co się z tym łączy. Wiem jak chłopacy walą głową w mur, starając się pewne rzeczy przeskoczyć, a tymczasem te drzwi są otwarte i wystarczy wskazać drogę. I to staram się robić. Mówię na pierwszych lekcjach religii, że staram się być przyjacielem Boga i człowieka. Niby nic takiego, ale bardzo trudno skrócić dystans między nauczycielem, katechetą czy księdzem a młodymi, by okazać się dla nich kimś pomocnym – mówił ks. Bogdanowicz tygodnikowi „Życie Gostynia” o swoim podejściu do duszpasterstwa.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama