Nowy numer 48/2020 Archiwum

Otworzą się drzwi miłosierdzia

Inauguracja Jubileuszu Miłosierdzia w diecezji opolskiej. Podajemy program.

 

 „Daj,prosimy Cię, tym wszystkim, którzy przekroczą Drzwi Miłosierdzia, z żalem za grzechy, odnowioną gorliwością i synowską ufnością, naprawdę doświadczyć Twojej ojcowskiej łagodności i otrzymać łaskę przebaczenia by byli świadkami, w słowach i czynach, oblicza Twojego Miłosierdzia, Jezusa Chrystusa, naszego Pana” – tak jutro (8 grudnia) po otwarciu drzwi świętych w bazylice św. Piotra pomodli się papież Franciszek otwierając w Kościele powszechnym obchody Roku Świętego – Jubileuszu Miłosierdzia (tłum. modlitwy ks. Marek Lis).

Natomiast w sobotę 12 grudnia w Opolu bp Andrzej Czaja będzie przewodniczył diecezjalnej inauguracji Jubileuszu Miłosierdzia. Początek o godz. 10.30 w kościele oo. Franciszkanów. Potem procesja do katedry, gdzie jako „diecezjalna brama miłosierdzia” otwarte zostaną drzwi opolskiej katedry. W niedzielę 13 grudnia w kościołach czterech rejonów duszpasterskich odbędą się inauguracje rejonowe.

W rejonie opolskim odbędzie się ona w poprotestanckim kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Krapkowicach o godz. 11.00 – przewodniczyć będzie abp Alfons Nossol; w rejonie nyskim w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Prudniku o godz. 12.00 – bp Andrzej Czaja; w rejonie kluczborskim w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku o godz. 10.30 - bp Paweł Stobrawa i w rejonie raciborskim w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu o godz. 12.00 – bp Rudolf Pierskała.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama