GN 3/2019 Archiwum

Adrian Czubak nowym wojewodą opolskim

Dzisiaj odebrał nominację od premier Beaty Szydło.

Adrian Czubak, przewodniczący koła Prawa i Sprawiedliwości w Strzelcach Opolskich, został nowym wojewodą opolskim. Zastąpi na tym stanowisku Ryszarda Wilczyńskiego z PO, który był wojewodą od 8 lat, a obecnie jest posłem na Sejm.

Nowy wojewoda ma 42 lata, pochodzi ze Strzelec Opolskich, z PiS związał się w 2002 r. Studiował na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Tam też ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania i marketingu w przedsiębiorstwie. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu prawa inwestycyjnego na Uniwersytecie Wrocławskim.

Był m.in. dyrektorem Departamentu Infrastruktury i Gospodarki w opolskim Urzędzie Marszałkowskim, prezesem zarządu Opolskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych, wiceprezesem Agencji Rozwoju Opolszczyzny, członkiem rady nadzorczej Radia Opole. W ostatnim czasie pracował w sekcji dokumentacji technicznej i archiwizacji Elektrowni Opole.

W wyborach samorządowych w roku 2014 ubiegał się m.in. o fotel burmistrza Strzelec Opolskich, ale bez sukcesu. Był jednym z pięciu kandydatów i zdobył w Strzelcach Opolskich poparcie 556 wyborców (nieco ponad 6 proc. głosów) - najniższe z wszystkich kandydujących.

Adrian Czubak jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Interesuje się historią Polski, szczególnie II wojną światową, kampanią wrześniową, powstaniem warszawskim, życiorysami żołnierzy wyklętych oraz powstańców warszawskich.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy