Nowy numer 47/2020 Archiwum

12 kościołów jubileuszowych

Będzie w nich można uzyskać odpust zupełny w czasie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

Bp Andrzej Czaja ustanowił w diecezji opolskiej 12 kościołów, w których czasie trwania ogłoszonego przez papieża Franciszka Jubileuszu Miłosierdzia będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

-Odpust zupełny mogą uzyskać wierni za każdym razem, gdy odbędą pobożną pielgrzymkę do wyznaczonych kościołów jubileuszowych i wezmą tam udział w uroczystej celebracji bądź przynajmniej zatrzymają się na odpowiedni czas wypełniony ufną modlitwą,  zakończoną wyznaniem wiary, modlitwą za Ojca Świętego oraz w intencjach, które "nosi on w sercu dla dobra Kościoła i całego świata" - pisze ordynariusz opolski w dekrecie, który będzie odczytany w naszych kościołach w najbliższą lub następną niedzielę (13 i 20 grudnia).

Odpust zupełny mogą uzyskać także ludzie chorzy i w podeszłym wieku, którzy nie będą mogli pielgrzymować do kościołów jubileuszowych. Warunkiem jest dla nich przyjęcie Komunii św. lub uczestniczenie we Mszy św. - "również za pośrednictwem różnych środków przekazu."

Kościołami jubileuszowymi są: katedra Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu, bazylika św. Anny na Górze Świętej Anny, bazylika św. Jakuba Ap. i św. Agnieszki w w Nysie, kościół św. Jacka w Kamieniu Śląskim, kościół Świętej Rodziny w Branicach, kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Prudniku, kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Krapkowicach, kościół pw. NSPJ w Kluczborku, kościół NSPJ w Raciborzu, kościół pw. św. Eugeniusza de Mazenod w Kędzierzynie-Koźlu, kościół pw. św. Michała Archanioła w Grodkowie, kościół pw. Bożego Ciała w Oleśnie.

Rok jubileuszowy potrwa do niedzieli Chrystusa Króla roku 2016, tj. do 20 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama