Nowy numer 28/2018 Archiwum

Orszaki także w Rudniku i Kluczborku

Śladem Trzech Króli wyruszą też mieszkańcy kolejnych miejscowości.

Mędrcy potrafili odczytywać znaki na niebie i pytać ludzi o drogę do Nowonarodzonego Boga-Człowieka   Mędrcy potrafili odczytywać znaki na niebie i pytać ludzi o drogę do Nowonarodzonego Boga-Człowieka Materiały organizatora Nie tylko w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Nysie, Obrowcu i Raciborzu wyruszą orszaki Trzech Króli.

W Rudniku orszak odbędzie jest po raz pierwszy. O 14.30 zbiórka przy szkole (ul. Słoneczna 1), skąd barwna świta wyruszy do kościoła parafialnego. Organizatorzy zachęcają do założenia strojów historycznych własnego pomysłu – przebranie się za pasterzy, aniołów, czy królewskich dworzan, by wraz z Mędrcami szukać Nowonarodzonego Jezusa. Przemarsz zakończy się poczęstunkiem, po którym, o 15.30 rozpocznie się koncert kolęd.

Ci, którzy nie mogą bądź nie chcą uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli w środę 6 stycznia, będą mieli do tego okazję w sobotę, 9 stycznia w Kluczborku. Barwna świta wyruszy o 15.00 z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Jana Pawła II 7), zaś do celu, czyli stajenki z Bożym Dzieciątkiem w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 8) dojdzie ok. 16.00. Atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych uczestników będzie żywa szopka.

Trzej Królowie podążając za gwiazdą emanowali zapewne podobną radością   Trzej Królowie podążając za gwiazdą emanowali zapewne podobną radością Materiały organizatora

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma