Nowy numer 43/2020 Archiwum

Orszaki także w Rudniku i Kluczborku

Śladem Trzech Króli wyruszą też mieszkańcy kolejnych miejscowości.

Orszaki także w Rudniku i Kluczborku   Mędrcy potrafili odczytywać znaki na niebie i pytać ludzi o drogę do Nowonarodzonego Boga-Człowieka Materiały organizatora Nie tylko w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Nysie, Obrowcu i Raciborzu wyruszą orszaki Trzech Króli.

W Rudniku orszak odbędzie jest po raz pierwszy. O 14.30 zbiórka przy szkole (ul. Słoneczna 1), skąd barwna świta wyruszy do kościoła parafialnego. Organizatorzy zachęcają do założenia strojów historycznych własnego pomysłu – przebranie się za pasterzy, aniołów, czy królewskich dworzan, by wraz z Mędrcami szukać Nowonarodzonego Jezusa. Przemarsz zakończy się poczęstunkiem, po którym, o 15.30 rozpocznie się koncert kolęd.

Ci, którzy nie mogą bądź nie chcą uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli w środę 6 stycznia, będą mieli do tego okazję w sobotę, 9 stycznia w Kluczborku. Barwna świta wyruszy o 15.00 z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Jana Pawła II 7), zaś do celu, czyli stajenki z Bożym Dzieciątkiem w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 8) dojdzie ok. 16.00. Atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych uczestników będzie żywa szopka.

Orszaki także w Rudniku i Kluczborku   Trzej Królowie podążając za gwiazdą emanowali zapewne podobną radością Materiały organizatora

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama