GN 24/2018 Archiwum

S. Dolores przełożoną prowincjalną

Znana czytelnikom „Gościa Opolskiego” autorka felietonów została wybrana na 3-letnią kadencję.

8 stycznia rano zarząd generalny Zgromadzenia Misyjnego Sióstr Służebnic Ducha Świętego (skrót: SSpS, znane także jako werbistki) ogłosił, że na nową 3-letnią kadencję przełożonej prowincjalnej polskiej prowincji zgromadzenia została wybrana s. Dolores Dorota Zok. W głosowaniu wzięły udział 123 siostry polskiej prowincji; zarząd generalny ten wybór zatwierdził.

Siostra Dolores jest dobrze znana czytelnikom „Gościa Opolskiego”. Na naszych łamach już prawie od 7 lat publikuje „Opowieści” – krótkie formy o charakterze felietonu lub refleksji związanej z jej doświadczeniem misyjnym w Afryce konfrontowanym obecnie z realiami Polski, gdzie mieszka od 3 lat (obecnie w klasztorze w Opolu, teraz przeniesie się do domu prowincjalnego "Annuntiata" w Raciborzu).

– Główne zadania, jakie stoją przede mną: dać się prowadzić Duchowi Świętemu i ewangelizować w duchu miłosierdzia. Chciałabym, żeby moje zgromadzenie było otwarte na drugiego człowieka, na ubogich i żeby rosła w nas wszystkich świadomość, że jesteśmy misjonarkami – powiedziała na gorąco s. Dolores „Gościowi Opolskiemu”.

Siostrze Dolores gratulujemy, cieszymy się i życzymy wsparcia dobrego Boga.

Najbliższy jej felieton pt. „Dwa światy” ukaże się w „Gościu Opolskim” w niedzielę 17 stycznia.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma