Nowy numer 25/2018 Archiwum

Nieugięta w przeciwnościach

W środę 13 stycznia na scenie Nyskiego Domu Kultury będzie można zobaczyć spektakl o bł. Marii Luizie Merkert.

Przedstawienie teatralne pt. "Nieugięta w przeciwnościach", którego pomysłodawczynią i autorem scenariusza była śp. Krystyna Wroniewicz, będzie można zobaczyć dwukrotnie: o 10.00 i 18.00. Na scenie wystąpi grupa "Bajadera". Bilety w cenie 2 zł.

"Krystyna Wroniewicz jako instruktor teatralny przez wiele lat prowadziła różne zespoły dziecięce i młodzieżowe, będąc jednocześnie reżyserem, choreografką, autorką muzyki, tekstów piosenek i scenariuszy. Była człowiekiem-instytucją dla nyskiej kultury" - czytamy na stronie Nyskiego Domu Kultury. Inscenizacja "Nieugięta w przeciwnościach" powstała na podstawie biografii nyskiej błogosławionej - matki Marii Luizy Merkert, założycielki Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.

Grupę teatralną "Bajadera" tworzą aktorzy-amatorzy w różnym wieku: dorośli, młodzież i dzieci, także całe rodziny.

Fragment spektaklu:

Fragment sztuki
NDK Official

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma