Nowy numer 47/2020 Archiwum

Szkoła za kolędę

Koncertem bożonarodzeniowym młodzi raciborzanie wspierali kolejny projekt grupy "Młodzi dla Kamerunu".

Szkoła za kolędę   Babski Kwartet robił furorę Dżesika Dudzińska Przez całą niedzielę, 10 stycznia jej członkowie przeprowadzali animacje misyjne w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu, a po Mszach św. rozprowadzali kalendarze.

- To był dla nas bardzo radosny czas, czemu przysłużyła się również słoneczna pogoda i otwarte serca ludzi. Mieliśmy okazję poopowiadać ludziom o tym, co robimy, o naszej współpracy z siostrami pallotynkami, które posługują w Kamerunie, i o naszych wrażeniach z pobytu tam. Mogliśmy wspomnieć o aktualnym projekcie, na realizację którego trafią zebrane pieniądze, czyli o budowie szkoły w Baffoussam - opowiada Sandra Niemiec, koordynatorka MdK z Raciborza.

Nie skończyło się jednak na opowiadaniu - po południu, o 16.30, razem z Babskim Kwartetem z Raciborza oraz tamtejszym chórem Bel Canto, który dopiero co świętował dwudziestolecie swojego istnienia, rozpoczęło się kolędowanie dla Kamerunu.

- To były piękne, wzruszające chwile. To cudowne, że wielbiąc Boga, modląc się razem, możemy zrobić coś bezinteresownie dla drugiego człowieka. Człowieka, który mieszka gdzieś tam daleko na Czarnym Lądzie - podsumowuje raciborzanka.

To będzie już trzecia szkoła, którą udało się wybudować dzięki działalności MdK. W poprzednich - w Kengang i w Ndzindong nauka już trwa. Wsparcie młodych wolontariuszy z Polski pozwoliło także na wyremontowane toalet w szkole w Baffoussam oraz w dzielnicy trędowatych Lafe Baleng.

- W tej jeśli się uda, będzie mogło się uczyć 500 dzieci. A wszystko zaczęło się od zakupu sprzętu nagłośnieniowego dla chóru, który śpiewa w kościele św. Kizito w Baffoussam - uśmiecha się Sandra Niemiec.

Więc choć na obecną inwestycję potrzeba prawie 10 mln CFA (ponad 60 tys. zł), młodzi są przekonani, że z pomocą Bożą i dobrych ludzi uda się zebrać potrzebną kwotę.

Szkoła za kolędę   Chór Bel Canto kolędował dla raciborzan na rzecz dzieci z Kamerunu Dżesika Dudzińska

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama