Nowy numer 28/2018 Archiwum

Szkoła za kolędę

Koncertem bożonarodzeniowym młodzi raciborzanie wspierali kolejny projekt grupy "Młodzi dla Kamerunu".

Babski Kwartet robił furorę   Babski Kwartet robił furorę Dżesika Dudzińska Przez całą niedzielę, 10 stycznia jej członkowie przeprowadzali animacje misyjne w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu, a po Mszach św. rozprowadzali kalendarze.

- To był dla nas bardzo radosny czas, czemu przysłużyła się również słoneczna pogoda i otwarte serca ludzi. Mieliśmy okazję poopowiadać ludziom o tym, co robimy, o naszej współpracy z siostrami pallotynkami, które posługują w Kamerunie, i o naszych wrażeniach z pobytu tam. Mogliśmy wspomnieć o aktualnym projekcie, na realizację którego trafią zebrane pieniądze, czyli o budowie szkoły w Baffoussam - opowiada Sandra Niemiec, koordynatorka MdK z Raciborza.

Nie skończyło się jednak na opowiadaniu - po południu, o 16.30, razem z Babskim Kwartetem z Raciborza oraz tamtejszym chórem Bel Canto, który dopiero co świętował dwudziestolecie swojego istnienia, rozpoczęło się kolędowanie dla Kamerunu.

- To były piękne, wzruszające chwile. To cudowne, że wielbiąc Boga, modląc się razem, możemy zrobić coś bezinteresownie dla drugiego człowieka. Człowieka, który mieszka gdzieś tam daleko na Czarnym Lądzie - podsumowuje raciborzanka.

To będzie już trzecia szkoła, którą udało się wybudować dzięki działalności MdK. W poprzednich - w Kengang i w Ndzindong nauka już trwa. Wsparcie młodych wolontariuszy z Polski pozwoliło także na wyremontowane toalet w szkole w Baffoussam oraz w dzielnicy trędowatych Lafe Baleng.

- W tej jeśli się uda, będzie mogło się uczyć 500 dzieci. A wszystko zaczęło się od zakupu sprzętu nagłośnieniowego dla chóru, który śpiewa w kościele św. Kizito w Baffoussam - uśmiecha się Sandra Niemiec.

Więc choć na obecną inwestycję potrzeba prawie 10 mln CFA (ponad 60 tys. zł), młodzi są przekonani, że z pomocą Bożą i dobrych ludzi uda się zebrać potrzebną kwotę.

Chór Bel Canto kolędował dla raciborzan na rzecz dzieci z Kamerunu   Chór Bel Canto kolędował dla raciborzan na rzecz dzieci z Kamerunu Dżesika Dudzińska

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma