Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rekolekcje z pułkownikiem

Wspólnota seminarium duchownego zaprasza na rekolekcje, które poprowadzi ks. Jerzy Niedzielski, były kapelan wojskowy.

Ks. ppłk. rez. Jerzy Niedzielski, obecny duszpasterz akademicki w DA „Resurrexit” w Opolu, a poprzednio przez wiele lat kapelan Wojska Polskiego i polskich żołnierzy służących w siłach ONZ i NATO w Libanie, Bośni i Hercegowinie, Afganistanie i Iraku, będzie głosił rekolekcje w opolskim WMSD (ul. Drzymały 1c) od 26 do 28 lutego (piątek–niedziela).

Rekolekcje noszą tytuł „Milito pro Christo” (łac. „Walczę dla Chrystusa”) i mają służyć rozeznaniu powołania. – Rekolekcje dają możliwość spędzenia kilkudziesięciu godzin wraz z klerykami i uczestniczenia w ich codziennym życiu: modlitwie, pracy i wypoczynku. Ma to służyć jako pomoc w rozpoznaniu swojego powołania. Taka forma jest z jednej strony propozycją dla tych, którzy w jakimś stopniu myślą o kapłaństwie, ale jednocześnie czas ten ma być pomocny wszystkim, którzy stoją przed wyborem swojej życiowej drogi – zachęcają organizatorzy. Na rekolekcje zaproszeni są tegoroczni maturzyści, uczniowie klas II szkół średnich oraz studenci.

Program wypełniony będzie modlitwą, konferencjami, adoracją Najświętszego Sakramentu, oczywiście, Eucharystią (w sobotę i niedzielę). Będzie również spotkanie w grupach, spotkanie „Kto pyta, nie błądzi” a także spotkanie z ks. J. Niedzielskim.

Zaczną się w piątek – przyjazd od 15.00 do 16.30, o 17.00 pierwsze spotkanie wprowadzające, zakończenie w niedzielę po obiedzie (o 12.00). Koszt to 70 zł.

Zapisy internetowe przyjmowane są do 22 lutego na stronie www.seminarium.opole.pl

Rekolekcje z pułkownikiem   Plakat rekolekcji WMSD

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama