Nowy numer 21/2018 Archiwum

Znowu będzie święto śląskiej gwary

"Śląskie Beranie" po raz 23. w Izbicku.

- Nasz konkurs ma wieloletnią tradycję, cieszy się popularnością i zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli, którzy rozumieją i doceniają znaczenie edukacji regionalnej w nauczaniu i wychowaniu. Licznie uczestniczą w nim uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego województwa opolskiego. Oczywiście do udziału zapraszamy również szkoły z ościennych województw śląskiego i dolnośląskiego. Tegoroczną edycję konkursu rozszerzamy o nową kategorię wiekową – przedszkolaków – informuje Jolanta Lamm, dyrektor Zespołu Szkół Gminy Izbicko, która wspólnie z wójtem gminy Izbicko organizuje już dwudziesty trzeci Wojewódzki Konkurs Gawędziarski "Śląskie Beranie".

"Śląskie Beranie" to  konkurs nie tylko miłośników gwary śląskiej, ale generalnie - miłośników tradycji i kultury lokalnej. Dlatego oprócz dnia konkursowego (piątek 8 kwietnia) po raz czwarty zorganizowany będzie Izbicki Jarmark Folklorystyczny „W tradycji siła i moc zaklęta”, który odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia. Wystąpią podczas niego zespoły folklorystyczne, laureaci "Śląskiego Berania", zaprezentują się twórcy ludowi i rzemieślnicy. Będzie można oczywiście skosztować śląskiego jadła, napić się kawy czy herbaty.

Termin zgłoszeń uczestników (dokonują tego gminy lub szkoły) do finału wojewódzkiego mija 31 marca. Szczegółowe informacje i formularze zgłoszeniowe TUTAJ.

"Gość Opolski" objął tegoroczną edycję "Śląskiego Berania" patronatem medialnym.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma