Nowy numer 3/2021 Archiwum

Szukają społecznika roku

W pierwszym konkursie wyróżniony został ks. Zygmunt Lubieniecki i Adam Ulbrych. Czas na następnych laureatów.

Marszałek województwa opolskiego po raz drugi ogłasza konkurs na „Społecznika Roku Województwa Opolskiego”.

- Celem konkursu jest jest wyróżnienie i uhonorowanie osoby z naszego regionu, z zaangażowaniem działającej dla ludzi i swojego otoczenia. Tytuł ten może przypaść osobie, która co najmniej od pięciu lat działa społecznie w naszym regionie, jest nie tylko zaangażowana, ale i skuteczna w podejmowanych inicjatywach i działaniach, potrafi współpracować i zachęcać do działania innych ludzi, a jej postawa może być dla innych wzorem do naśladowania – informuje Violetta Łuszczewska z zespołu prasowego opolskiego urzędu marszałkowskiego.

Kandydatów do tytułu mogą zgłaszać organizacje pozarządowe i instytucje z naszego regionu, ale także pełnoletnie osoby fizyczne pod warunkiem dołączenia do tego zgłoszenia rekomendacji organizacji pozarządowej, instytucji lub grupy osób.

W ubiegłym roku konkurs zorganizowano po raz pierwszy. Kapituła wybrała dwóch laureatów: ks. prałata Zygmunta Lubienieckiego, który został nagrodzony za długoletnią działalność społeczną, i Adama Ulbrycha, działacza-ekologa, za pasję, bezkompromisowość i konsekwencję w działaniu.

Zgłoszenia kandydatów do tegorocznego tytułu będą przyjmowane do 18 marca.

Szczegóły TUTAJ oraz u Pełnomocnika ds. Organizacji Pozarządowych, tel. 77 54 16 593.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama