Nowy numer 25/2018 Archiwum

Śp. ks. Alfred Rukszto

Emerytowany proboszcz w Skoroszycach zmarł 1 marca.

1 marca 2016 r. odszedł do wieczności śp. ks. Alfred Rukszto, 89-letni emerytowany proboszcz parafii pw. św. Jadwigi w Skoroszycach i duszpasterz na Litwie.

Ks. Alfred Rukszto urodził się 27 marca 1926 r. na Litwie. Święcenia kapłańskie przyjął 26 września 1954 r. w Tarnowie.

Od sierpnia 1960 r. do lipca 1983 r. był proboszczem parafii św. Jadwigi w Skoroszycach. Był także duszpasterzem na rodzinnej Litwie.

Eksportacja odbędzie się w piątek 4 marca  o godz. 15 w kościele pw. św. Jadwigi w Skoroszycach; Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w sobotę 5 marca o godz. 12 w kościele pw. św. Jadwigi w Skoroszycach, a po niej odbędzie się pochówek na cmentarzu w Nysie.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma