GN 24/2018 Archiwum

Trzy dni o chrzcie Polski

Wystawa, misterium słowno-muzyczne, wykłady. Kilka wydarzeń artystycznych i duchowych w Kędzierzynie-Koźlu.

Z okazji 1050. rocznicy przyjęcia chrztu przez Mieszka I Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu przygotowała program obchodów jubileuszu, nad którymi patronat objęli biskup opolski Andrzej Czaja oraz prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska.

Jednym z wydarzeń w ramach programu będzie misterium słowno-muzyczne „Ja ciebie chrzczę...” w wykonaniu scholi gregoriańskiej WMSD i aktora Marka Frąckowiaka do tekstu napisanego przez ks. Łukasza Libowskiego. - To będzie rodzaj medytacji nad chrztem, którą ubrałem w szatę literacką. Składa się z trzech części. Pierwsza - „Mesco” - opowiada o życiu Mieszka i o tym, jak do jego chrztu doszło. Druga część - „Baptismum” - jest opisem, oczywiście fikcyjnym, sceny chrztu Mieszka. Część trzecia jest refleksją, opowiadaniem o skutkach religijnych chrztu Polski i postawieniem pytania, czy dobrze wykorzystaliśmy łaskę otrzymaną na chrzcie - mówi ks. Łukasz Libowski.

Zapraszamy zatem na kędzierzyńsko-kozielskie wydarzenia przypominające 1050. rocznicę chrztu Polski, których program jest następujący:

14 marca, 17.00, MBP, Rynek 3

Wernisaż wystawy fotografii Justyny Łabuś „Chrzcielnice województwa opolskiego”

16 marca, 18.30, kościół Wniebowzięcia NMP, Koźle

Misterium słowno-muzyczne „Ja ciebie chrzczę...” z udziałem Marka Frąckowiaka i Scholi Gregoriańskiej Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu pod dyrekcją ks. Dr. Joachima Waloszka

17 marca, 10.00, Filia nr 5, ul. Damrota 32 / 12.00, MBP, Rynek 3

Wykłady ks. Łukasza Libowskiego „Klucz  o współczesności. O sięgających nas konsekwencjach chrztu Polski”.

"Gość Opolski" jest patronem medialnym tych spotkań i wydarzeń.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma