GN 24/2018 Archiwum

Spójrzcie, tu jest człowiek

Pod takim hasłem w Lipsku odbędzie się 100. Katholikentag. Organizowany jest wyjazd z Opola.

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno – Kulturalnych (VdG) w Polsce z siedzibą w Opolu organizuje wyjazd na odbywający się już po raz setny Katholikentag. To największe kościelne wydarzenie społeczne w Kościele w Niemczech mające już ponad 16o-letnią tradycję. W tym roku organizowane jest przez Centralnych Komitet Niemieckich Katolików we współpracy z diecezją drezdeńsko-miśnieńską.

W pięciodniowym programie przewidzianych jest mnóstwo spotkań, dyskusji, koncertów i nabożeństw. W tym roku jednym z wiodących – ale nie jedynym -  tematów będzie problematyka uchodźców, migrantów, relacji islamsko-chrześcijańskich. Jak zapowiadają organizatorzy spotkania na Katholikentagu przygotowywane są z myślą o wierzących, ale także o tych, którzy stracili kontakt z Kościołem. Wśród zapowiedzianych gości-mówców Katholikentagu są m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Joachim Gauck. Mszy  św. na zakończenie przewodniczyć będą biskupi niemieccy.

- Katholikentag czyli Dzień Katolików jest dużym wydarzeniem chrześcijańskim. Jak zwykle weźmie w nim udział kilkadziesiąt tysięcy osób z Niemiec i z zagranicy. Wyjazd na Katholikentag organizujemy od lat, bo jest to doświadczenie wartościowe i niezapomniane. Warto pojechać do Lipska pomodlić się wspólnie z innymi, przeżyć także wiele wrażeń estetycznych, kulturalnych. Trochę będziemy także zwiedzać. Będzie wiele atrakcji dla ducha i dla ciała – zachęca Monika Wittek z VdG, organizatorka wyjazdu.

Katholikentag odbędzie się od 25 do 29 maja. Wyjazd w środę 25 maja, powrót w niedzielę 29 maja wieczorem. Koszt przejazdu, zakwaterowania i częściowego wyżywienia to 120 zł i 30 euro. – Będziemy zakwaterowani u osób prywatnych dlatego z pewnością przyda się znajomość niemieckiego – dodaje Monika Wittek.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 marca telefonicznie pod numerem 77 453 85 07 lub emailowo: monika.wittek@vdg.pl

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma