Nowy numer 24/2018 Archiwum

Jeden procent dla katedry

Prosty wpis w rocznym zeznaniu podatkowym pomoże w renowacji. Apel Kapituły Odnowy Katedry Opolskiej.

- Z akcji przekazywania 1 proc. podatku uzyskaliśmy na stowarzyszenie ochrony zabytków na uniwersytecie kwotę 18 tys. zł. Szacunkowo można powiedzieć, że co 10. pracownik uniwersytetu przekazał 1 proc. na to stowarzyszenie. Jeżeli udałoby się nagłośnić na całe województwo akcję przekazywania odpisu podatkowego na rzecz katedry, możemy uzyskać naprawdę dużą kwotę. Wielu ludzi jeszcze nie ma świadomości, że przez przekazanie 1 proc. nic nie tracą, tylko wskazują, gdzie ma popłynąć ta część ich podatku. Będę zachęcał kadrę naszego uniwersytetu do przekazywania jej na rzecz odnowy katedry, która jest koroną świątyń naszych diecezji - mówił podczas walnego zgromadzenia członków Kapituły Odnowy Katedry Opolskiej prof. Stanisław S. Nicieja, poprzedni rektor UO (od 7 marca jest nim prof. Marek Masnyk).

W tym roku można przekazywać 1 proc. podatku na rzecz renowacji katedry opolskiej. Wystarczy w zeznaniu rocznym w wyznaczonej rubryce wpisać nr KRS: 0000248126. Jest to numer Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry Opolskiej CRUX, które posiada status organizacji pożytku publicznego.

Całkowity koszt remontu i renowacji katedry szacowany jest na ok. 21 mln zł.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma